DŁUGOSIODŁO: Nie ma nudy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie ma nudy (foto)

27.07.2020
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W Centrum Kultury i Gminnej Bibliotece trwają wakacyjne zajęcia. Indiańską wioskę już zastąpiła pracownia artystyczna. Organizowanych jest też szereg wyjazdów. Dzieci i młodzież odwiedziły już min. warszawskie zoo.
 
Najpierw dzieciaki oddały się wspaniałej zabawie, jaką jest malowanie na folii. Prosta zabawa, a tyle uciechy – jak nie pasował pędzel można było wykorzystać same dłonie. To było zupełnie inne doświadczenie niż malowanie na papierze, a efekty zaskoczyły samych wykonawców. Ich wysiłki zaowocowały całkowicie magicznymi, fantazyjnymi dziełami dziecięcej wyobraźni.
Potem przyszedł czas na bardziej tradycyjne prace, chociaż również skłaniające do puszczenia wodzów fantazji. Tworząc wakacyjne obrazy i kwiatowe kompozycje dzieci i młodzież wykorzystywali nie tylko różnego rodzaju farby, ale też np. sznurek i klej.
 
Wakacyjna wycieczka do zoo
W ramach wakacyjnych zajęć, GCIKSiR organizuje szereg wyjazdów. Dzieci i młodzież odwiedziły już min. warszawskie zoo. 
Podczas dwugodzinnej eskapady po ogrodzie zoologicznym edukatorka zapoznała dzieci ze wszystkimi mieszkańcami, opowiadając o środowisku poszczególnych gatunków zwierząt. Pokazała, jak niesamowite i różnorodne jest życie na Ziemi, jak wszystkie organizmy ze sobą współpracują, jak są od siebie zależne. Zajęcia pozwoliły dzieciakom inaczej spojrzeć na zwierzęta i ich rolę w świecie. Największy podziw wzbudziły lwy, słonie, dostojne żyrafy i kolorowe ptaki, a najbardziej papugi Ary. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył wycieczkowiczom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
W planach jest jeszcze:
6 sierpnia – wycieczka do Warszawy; zwiedzanie Stacji Muzeum wystawy pociągów oraz wejście na taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, koszt 40 zł (wyjazd 8.00 sprzed Centrum Kultury, ul. Królowej Jadwigi 36). W trakcie wyjazdu przewidziany posiłek w restauracji McDonalds – zakup finansowany we własnym zakresie.
18 sierpnia – wycieczka do Multikina w Warszawie (tytuł filmu zostanie ogłoszony w późniejszym terminie) koszt wyjazdu 35 zł (wyjazd godz. 9.30 sprzed Centrum Kultury, ul. Królowej Jadwigi 36). W trakcie wyjazdu przewidziany posiłek w restauracji McDonalds – zakup finansowany we własnym zakresie.
25 sierpnia – wycieczka rowerowa po ciekawych miejscach przyrodniczych zakończona ogniskiem w leśniczówce (zbiórka pod budynkiem Centrum Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 36, start godz. 10.00).
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom