DŁUGOSIODŁO: Nie będzie litości

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie będzie litości

03.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. lasy.gov.pl
Gmina zakupiła kilka kamer, które będą montowane w miejscach, gdzie tworzone są dzikie wysypiska. - Nie będzie litości - na środowej sesji rady gminy zapowiedział wójt.
 
- Zostaliśmy zmuszeni do zakupu kamer przenośnych, są już zamontowane w miejscach dzikich wysypisk - poinformował Stanisław Jastrzębski. - Jeśli kogoś nagramy, niestety, będzie bardzo bolało. Nie będzie litości. Nawet jeśli ktoś wystawi nie jeden, a dwadzieścia worków, to opłata jest taka sama. Nie będziemy tolerować wywożenia nieczystości do lasów, czy na czyjeś posesje. 20 lat tłumaczenia, proszenia, wychowywania wystarczy. W tej chwili będziemy wyciągali konsekwencje.
Gmina zakupiła kilka kamer, które będą cyklicznie przenoszone w różne miejsca.
 
(Bez) pańskie psy
Wójt po raz kolejny wrócił do problemu bezpańskich psów, których w sezonie letnim przybywa. - Chociaż wszystkie pana mają - zauważył. - Nie możemy inaczej, jak kierować prośbę do właścicieli. Zwracamy się również do naszych policjantów, żeby sukcesywnie sprawdzić wioski pod tym kątem. Mamy takie czasy, że na każdym podwórku powinien być wygrodzony kojec i wtedy nie ma problemu, że wyjeżdżając z posesji, piec ucieka. To już jest wstyd. Jeśli jestem właścicielem, to poczuwam się do tego, zapewniam zwierzęciu należyte warunki, zgodnie z humanitarnym podejściem do sprawy.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość