DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najważniejsi są dobrze przygotowani pedagodzy (foto)

23.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nauczyciele wszystkich gminnych szkół i przedszkoli spotkali się w piątek 20 października na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na nauczycielską uroczystość wójt i urzędnicy przyjechali prosto z Kongresu Związku Gmin Wiejskich, gdzie spotkali się z minister edukacji Anną Zalewską. Tematem była oczywiście reforma oświaty. – Ma być dobrze. My mówimy, że na dzień dzisiejszy nie jest źle – spotkanie podsumował Stanisław Jastrzębski. – Z panią minister rozmawialiśmy głównie o sposobie organizacji szkół, edukacji. Zgłosiłem uwagę, że to nie wszystko. Nie będzie dobrej edukacji bez należytych podstaw. A najważniejsi są dobrze przygotowani i zmotywowani pedagodzy. A my takich mamy. Cieszymy się, że możemy się dzisiaj z wami spotkać, podziękować za codzienną pracę, trud, złożyć najszczersze życzenia. 
Nagrody wójta otrzymali dyrektorzy: Zespołu Szkół w Stary Bosewie Beata Rydzewska, Gimnazjum Publicznego w Długosiodle Ewa Zawadzka, Szkoły Podstawowej w Długosiodle Urszula Kmoch, Szkoły Podstawowej w Blochach Danuta Bloch, Szkoły Podstawowej w Dalekiem Bożena Zasłona, Przedszkola Samorządowego w Długosiodle Barbara Gałązka. Na wniosek dyrektorów nagrodami wójta wyróżnione zostały także Justyna Jaworska z Przedszkola w Długosiodle i Danuta Zdziera z ZS w Starym Bosewie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieczychach Jadwigę Pawłowską, w imieniu organu prowadzącego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, nagrodziła Ewa Krysiak.
- Sukces dyrektorów jest sukcesem nauczycieli – podkreśliła przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka. – Takich nauczycieli inne gminy mogą nam pozazdrościć. O nas, jako nauczycielach, świadczą nasi wychowankowie, a mam ich tu dziś multum. To znaczy, że spełniliśmy nasze zadania.
- Nasz sukces rzeczywiście jest sukcesem naszych pedagogów – w imieniu wyróżnionych głos zabrała Urszula Kmoch. – Dlatego bardzo wam dziękujemy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość