DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze melodie filmowe (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze melodie filmowe (foto)

03.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
… popłynęły w niedzielne słoneczne popołudnie, 2 sierpnia, z plenerowej sceny w parku w Długosiodle. Była to już trzecia odsłona letnich koncertów.
 
Tym razem Gminne Centrum Informacji Kultury, Sportu i Rekreacji zaprosiło Teatr Muzyczny IWIA. „To swoiste połączenie śpiewu, muzyki, tańca, dowcipu, aktorstwa, pasji, talentu i miłości do teatru” - czytamy na stronie internetowej teatru.
Koncert rozpoczęła składanka znanych motywów z kinowych przebojów: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów” oraz „E.T.”. Znanych przebojów muzycznych i kinowych (zarówno polskich, jak i zagranicznych) nie zabrakło również podczas występu artystycznego duetu - Izabeli Witwickiej i Jarosława Bieleckiego. Zaprezentowali m.in. utwory „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…” z polskiego filmu pod tym samym tytułem (1984 r.), „Już taki jestem zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy” (1934 r.), „As time goes by” z filmu „Casablanca” (1942 r.), „Cabaret” (1972 r.), „Deszczowa piosenka” (1952 r.). Były też bardziej współczesne hity, m.in. z „Ogniem i mieczem”, „Desperado”, „Dirty dancing” czy „Mamma mia”.
Koncert zakończyła piosenka „Żegnajcie przyjaciele”. - Od dziś jesteście państwo naszymi przyjaciółmi - do publiczności zwrócili się artyści. - Do tej pory nie wiedzieliśmy, że istnieje tak wspaniała miejscowość.
To jeszcze nie koniec letnich koncertów. Wielkim finałem cyklu będzie plenerowy koncert trzech tenorów „Leon Voci” z Ukrainy, którzy wystąpią 16 sierpnia o godz. 17. Wstęp wolny.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość