DŁUGOSIODŁO: Mistrzowie ortografii wyłonieni w gminnym konkursie (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Mistrzowie ortografii wyłonieni w gminnym konkursie (FOTO)

04.04.2022
autor: Marzena Dyl
Lena Nasiadko i Maria Składanek zostały Mistrzyniami Ortografii Gminy Długosiodło.
 
Do udziału w konkursie ortograficznym uczniów z całej gminy zaprosiła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Ortograficzne zmagania odbyły się 29 marca. 
Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów wrażliwości na piękno i poprawność języka ojczystego, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania, a także rozbudzanie ciekawości poznawczych i chęci rywalizacji. 
W etapie gminnym konkursu uczestniczyło 20 uczniów z klas IV-VIII z pięciu szkół. Uczniowie zmagali się z dyktandem sprawdzającym ich znajomość ortografii i interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli polonistów ze szkół z terenu gminy.
Mistrzem Ortografii Gminy Długosiodło w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii klas IV - VI została Lena Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. Tytuł wicemistrza wywalczył Miłosz Kulesza ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, natomiast III miejsce zajęła Lena Kołakowska ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem.
Komisja przyznała również trzy wyróżnienia: Kubie Traczykowi ze Szkoły Podstawowej w Blochach, Idze Kubicy i Krzesimirowi Kraszyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
W kategorii klas VII - VIII tytuł Mistrza Ortografii Gminy Długosiodło zdobyła Maria Składanek z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Tytuł wicemistrza uzyskali ex aequo Nikola Zwalińska ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle i Oliwier Gołębiewski ze Szkoły Podstawowej w Blochach, a III miejsce (również ex aequo) przypadło Maciejowi Długołęckiemu oraz Szymonowi Łazareckiemu ze szkoły w Długosiodle.
Laureaci otrzymali z rąk dyrektor szkoły Urszuli Kmoch dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość