DŁUGOSIODŁO: Mistrzowie ortografii wyłonieni w gminnym konkursie (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Mistrzowie ortografii wyłonieni w gminnym konkursie (FOTO)

04.04.2022
autor: Marzena Dyl
Lena Nasiadko i Maria Składanek zostały Mistrzyniami Ortografii Gminy Długosiodło.
 
Do udziału w konkursie ortograficznym uczniów z całej gminy zaprosiła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Ortograficzne zmagania odbyły się 29 marca. 
Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów wrażliwości na piękno i poprawność języka ojczystego, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania, a także rozbudzanie ciekawości poznawczych i chęci rywalizacji. 
W etapie gminnym konkursu uczestniczyło 20 uczniów z klas IV-VIII z pięciu szkół. Uczniowie zmagali się z dyktandem sprawdzającym ich znajomość ortografii i interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli polonistów ze szkół z terenu gminy.
Mistrzem Ortografii Gminy Długosiodło w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii klas IV - VI została Lena Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. Tytuł wicemistrza wywalczył Miłosz Kulesza ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, natomiast III miejsce zajęła Lena Kołakowska ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem.
Komisja przyznała również trzy wyróżnienia: Kubie Traczykowi ze Szkoły Podstawowej w Blochach, Idze Kubicy i Krzesimirowi Kraszyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
W kategorii klas VII - VIII tytuł Mistrza Ortografii Gminy Długosiodło zdobyła Maria Składanek z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Tytuł wicemistrza uzyskali ex aequo Nikola Zwalińska ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle i Oliwier Gołębiewski ze Szkoły Podstawowej w Blochach, a III miejsce (również ex aequo) przypadło Maciejowi Długołęckiemu oraz Szymonowi Łazareckiemu ze szkoły w Długosiodle.
Laureaci otrzymali z rąk dyrektor szkoły Urszuli Kmoch dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Ze żłóbka betlejemskiego bierzemy miłość (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Ze żłóbka betlejemskiego bierzemy miłość (FOTO)

Od 16 lat tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Brańszczyku wystawiane są plenerowe jasełka. – 16 jasełek, 16 tytułów, we wszystkich tytułach spotkań jasełkowych  Betlejem – przypomniała w niedzielę 19 grudnia główna organizatorka wydarzenia Elżbieta Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pożegnali wiosnę, przywitali lato (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Pożegnali wiosnę, przywitali lato (FOTO)

Inscenizacja Nocy Świętojańskiej nad Bugiem w Brańszczyku, zaplanowana na wieczór 24 czerwca (czwartek), z uwagi na zapowiadane deszcze i burze została przełożona na niedzielę. I chyba dobrze się stało, bo nad rzeką zgromadziło się wielu widzów. Zespół, przygotowany przez pracowników Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, w przepięknej nadbużańskiej scenerii przypomniał dawne zwyczaje i obrzędy związane z kupalnocką. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

XIII Mazowiecki Bieg Norwidowski odbył się w niedzielę 20 września w Dębinkach. Zawodnicy startowali w 6 kategoriach, start i metę usytuowano przed pałacem, który należał do Ksawerego Dybowskiego, opiekuna Cypriana Norwida po śmierci jego rodziców. Młody poeta spędzał tu wiele czasu. Latem 1839 roku przeżył tu młodzieńczą miłość do kuzynki Brygidy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Obiecali być pilnymi uczniami

RZĄŚNIK: Obiecali być pilnymi uczniami

Najmłodsi uczniowie szkoły w Bielinie 27 października złożyli ślubowanie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uroczyście przyjęli ich do grona braci uczniowskiej.
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom