DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy mają wielkie serca (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy mają wielkie serca (FOTO)

19.07.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Zebrana podczas weekendowej akcji charytatywnej dla Bartka Przychodzkiego kwota 30.411,47 zł zaskoczyła samych organizatorów. Podczas niedzielnego pikniku przez park w Długosiodle przewinęły się prawdziwe tłumy. W sobotę dla Bartka grali piłkarze i siatkarze.
 
Przypomnijmy, że 27-letni Bartłomiej Przychodzki z Bosewa Starego uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, po którym konieczna jest długa i kosztowna rehabilitacja, potrzebny jest też sprzęt ortopedyczny. „Jego pasje, poczucie humoru, empatia i chęć poznawania świata zawsze robiły na nas ogromne wrażenie. Do dziś pamiętamy, jak Bartek każdą trudną sytuację starał się ratować śmiechem i stosownym do sytuacji żartem. W tym roku miał również obronić pracę dyplomową i rozpocząć nowy etap w życiu. Wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki, wierząc, że z jego zapałem i energią świat stanie przed nim otworem. Wiadomość o wypadku zaparła nam dech w piersiach” - na portalu siepomaga.pl piszą rodzina i przyjaciele. - „W styczniu tego roku Bartek uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Diagnoza przygniotła nasze serca potwornym ciężarem: złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym, uszkodzenia rdzenia kręgowego, niedowład kończyn dolnych. Skomplikowana operacja trwała kilka godzin. Z powodu pandemii nie mogliśmy nawet zobaczyć się z Bartkiem i wesprzeć go w tym trudnym momencie. Czekaliśmy jak w zawieszeniu na dalsze informacje o tym, co się stanie z naszym ukochanym przyjacielem i członkiem rodziny.
Dla Bartka jedyną szansą na powrót do sprawności i dawnego życia jest długa, wymagająca, ale przede wszystkim bardzo kosztowna rehabilitacja. Udało nam się zgromadzić część środków, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Bez Państwa pomocy nie damy rady uratować przyszłości Bartka, dlatego tak bardzo prosimy o każde, choćby najmniejsze wsparcie.
W weekend okazało się, że Bartek może liczyć na wsparcie i to wcale niemałe, o czym świadczy bardzo duża liczba osób biorących udział w charytatywnych imprezach sportowych i rekreacyjnych.
Akcję organizowaną przez niedawno powstałe Stowarzyszenie Aktywni w sobotę (17 lipca) rozpoczęli sportowcy. Piłkarze spotkali się na boisku przy SP w Starym Bosewie. Turniej szóstek wygrała drużyna Bayern, II miejsce zajęło FC Bosewo. Z kolei miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali na boisku przy basenie w Długosiodle. Tu zwyciężyła para Kamil Boros i Kamil Krajewski. II miejsce zajęli Paulina Bałdyga i Damian Kwiatkowski, III - Kamil Arasimowicz i Damian Rosiński.
Głównym wydarzeniem akcji był niedzielny (18 lipca) piknik w parku w Długosiodle. Dopisała pogoda, frekwencja i atrakcje. Tego popołudnia ze sceny płynęła tak różnorodna muzyka, że każdy mógł odnaleźć swoje rytmy. Lirycznie i refleksyjnie zaśpiewał znany wyszkowianom Marcin Styczeń, który zaprezentował fragment swojego programu „Ta droga - the best of”. Hity współczesnej muzyki rozrywkowej to z kolei repertuar młodych wokalistek z Warszawy, zespołu Prink Girls. Przeboje nieco starsze, ale wciąż bardzo popularne publiczność śpiewała wraz z trzema mieszkankami Długosiodła: Julitą Gąsiewską, Sławomirą Pych i Moniką Gajownik. Mocniejsze, rockowe brzmienia opanowały park wraz z zespołem „Endless Holiday”, a nogi rwały się do tańca podczas koncertów zespołu BezPrzerwy i pochodzącego z Długosiodła Bediego (czyli Dawida Bedeckiego).
Sporym zainteresowaniem cieszyła się licytacja, na której można było kupić m.in. skrzynki z owocami, warzywami i sokami, spalinową piłę motorową i obraz. W sumie zebrano ponad 2.500 zł. Najbardziej zacięty bój - zakończony niebagatelną kwotą 1.200 zł - toczył się o mundur jednego z najbardziej znanych policjantów w kraju, Stanisława Koteckiego z serialu „Ranczo”. Przypomnijmy, że w tę rolę wcielił się Arkadiusz Nader, który z kolegą z planu Piotrem Pręgowskim (czyli Patrykiem Pietrkiem) w specjalnie nagranym filmiku zachęcał do udziału w pikniku i wsparcia Bartka.
Publiczność z zainteresowaniem oglądała pokazy OSP Długosiodło, zumby Pawła Skibińskiego i Katarzyny Lewandowskiej oraz sztuk walki Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów pod kierunkiem Andrzeja Grajczyka. Można było usiąść w najnowszym terenowym radiowozie wyszkowskiej policji. Była też bogata oferta gastronomiczna, strefa zabaw dla dzieci oraz zabawa fantowa.
W sumie udało się zebrać 30.411,47 zł. - Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo zaskoczony - podsumowuje Karol Pych, jeden z głównych organizatorów. - Spodziewaliśmy się zebrać ok. 10 tys. zł, a udało się trzy razy tyle! Jestem dumny z tego, co udało nam się zrobić. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, za wszelką pomoc. Mieszkańcy Długosiodła mają wielkie serca.
***
Przypominamy, że Bartka wciąż można wspierać poprzez portal siepomaga.pl. Na Facebooku prowadzone są aukcje na profilu: Licytujemy dla Bartka! Nasza pomoc może postawić na nogi!
***
Stowarzyszenie „Aktywni” - organizator wydarzeń charytatywnych, podczas których zbierane były środki na rehabilitację mieszkańca Gminy Długosiodło Bartłomieja Przychodzkiego, pragnie wyrazić serdeczne podziękowania osobom prywatnym, firmom i instytucjom, które zaangażowały się w akcję:
Zakątek food&drink Catemark Catering
Zespół muzyczny BezPrzerwy
Nowy Wyszkowiak
Wyszkowiak
Tuba Wyszkowa
Quad Graphics Europe
Zespół Szkół w Starym Bosewie
Szkoła dla dorosłych PASCAL
Gmina Długosiodło
Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu I Rekreacji w Długosiodle
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długosiodle
Aktor Arkadiusz Nader
Aktor Piotr Pręgowski
Sołtys Starego Bosewa Mariola Kruszewska
Zakład fryzjerski Anna Bedecka, Magdalena Bedecka, Agnieszka Maksiak
Przedszkole ROISA – Rozwój i Samodzielność w Nowej Wsi
Kurpiowska Kuźnia Mistrzów
Ardagh Group Wyszków
Marcin Styczeń
Bedi
Zespół muzyczny Endless Holiday
Zespół Prink Girls
Paweł Skibiński
Katarzyna Lewandowska
Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle
Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie (szczególne podziękowania dla kom. Damiana Wroczyńskiego)
Księgarnia Pani Janina Kowalska
Nadleśnictwo Wyszków
Zielona Skrzynka
Zielona Tłocznia
Sklep spożywczo-przemysłowy Aleksandra Kalinowska
Sklep odzieżowy Lidia Arasimowicz
Piekarnia Adam Iciński
STAWPOL Krystyna i Maciej Stawni
Sportowiec Marcin Naruszczka
Sędziowie piłkarscy: Paweł Gryc, Jan Wielgolewski, Jacek Augustynik
Sędziowie siatkarscy: Radosław Heronimek, Hubert Heronimek
Wokalistki: Julita Gąsiewska, Sławomira Pych, Monika Gajownik
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie
Ewa i Andrzej Sępkowscy
F.H.U. KADR Danuta Kukwa
P.H.U. „TEDE” Tomasz Długołęcki
BeGlossy
Klub Seniora Bosewskie Starszaki
Sklep spożywczo-przemysłowy Anna Gałka
EUROCASH Ostrołęka Oddział Rzekuń
Wojciech Kwiatkowski
Zofia i Zdzisław Cholewscy
Hanna Jakubowska
Edyta Rosińska
Sklep Okazja liczysie.pl Katarzyna Brzóska
Aneta Łyczkowska
Stanisław Podolak – tradycyjny wyrób wędlin
Sklep „Ruciński” w Radzyminie
Ewelina Kępka
Olga Rakowska
 

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość