DŁUGOSIODŁO: Kreatywne ferie z rówieśnikami (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Kreatywne ferie z rówieśnikami (FOTO)

10.03.2023
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Tegoroczne ferie zimowe upłynęły pod znakiem kreatywnej zabawy i twórczego wykorzystania wolnego czasu w gronie rówieśników. Dla dzieci z Gminy Długosiodło przygotowano ciekawą ofertę bezpłatnych zajęć edukacyjnych.
 
Tradycyjnie nie zabrakło oferty z wykorzystaniem gier planszowych, które przechodzą prawdziwy renesans i ponownie cieszą się zainteresowaniem ludzi w każdym wieku, także dzieci. Są idealnym sposobem na połączenie zabawy z nauką. Kształtują wyobraźnię i koncentrację, umiejętność współpracy, wyciągania wniosków i godzenia się z porażką, uczą cierpliwości.
Dla tych dzieci, które lubią świat bajek, zaprosiliśmy teatr edukacji i profilaktyki „Maska” z Krakowa. W autorskim spektaklu o przyjaźni i tolerancji, aktorzy zaprezentowali historię Kasi i jej pluszaków pochodzących z różnych krańców świata. Bohaterowie bajki mieli niełatwe zadanie - nauczyć Króliczka Zazdrośniczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu, bez względu na jego pochodzenie czy wygląd.
Ogromną dawkę zabawy i pozytywnych emocji dały dzieciom wyjazdy do Multikina na filmy animowane „Kot w butach ostatnie życzenie” i „Zadziwiający kot Maurycy”. Wyjazdy na basen i do centrum rozrywki Hulakula w Warszawie były okazją do aktywnego spędzenia czasu i doskonałej zabawy. 
Z całą pewnością do udanych można zaliczyć warsztaty kulinarne „Kolorowy naleśnik”. Młodzi kucharze rozwijali swoje talenty kulinarne, wspólnie przygotowując smaczne naleśniki i zdrowe, owocowe desery. Od samego początku wyczuwalny był entuzjazm i chęć wcielenia się w najlepszych szefów kuchni. Wspólne przyrządzanie potraw przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a kulminacją było ich kosztowanie.
Ferie zimowe odbyły się przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Długosiodle. Minęły szybko i bezpowrotnie, ale przecież już niedługo wakacje…
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość