DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

04.10.2016
autor: SP Długosiodło
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle 26 września miały ognisko klasowe. Dzięki gościnności państwa Kraszyńskich i zaangażowaniu także innych rodziców przeżyli wspaniałe chwile. 
W ogrodzie państwa Kraszyńskich czekał na nich zastawiony stół i przygotowane ognisko. Zajadano się pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami oraz ciastem, przygotowanym przez rodziców. Zostały przeprowadzone różne zabawy ruchowe. Młodsi i starsi uczestnicy spotkania śpiewali wspólnie piosenki przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały, więc i zabawa była znakomita. 
Uczestnicy dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu ogniska i wspólną zabawę.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wniosek o zmianę siedziby

ZABRODZIE: Wniosek o zmianę siedziby

Wójt Krzysztof Jezierski wystąpił do Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II z wnioskiem o zmianę siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Niegowie na czas wyborów prezydenckich zarządzonych na 28 czerwca. Obecna siedziba jest na terenie DPS (zamkniętym dla osób z zewnątrz ze względu na zagrożenie koronawirusem), dlatego wójt zaproponował, by lokalem dla OKW była remiza OSP w Słopsku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

Pierwsze sołeckie zebranie wyborcze odbyło się 28 marca, ostatnie zaplanowano na 28 kwietnia. Przypomnijmy, że według nowych zasad, kandydat na sołtysa musi najpierw być zgłoszony w urzędzie gminy z listą popierających go minimum 5 mieszkańców sołectwa. Kandydaci do rady sołeckiej zgłaszani są podczas zebrania. Jak dotąd frekwencja na zebraniach nie jest wysoka (od 11,6% do 38%).
zobacz więcej
ZABRODZIE: XXIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2022 w nowej formule

ZABRODZIE: XXIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2022 w nowej formule

XXIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Zabrodzie 2022 odbył się 17 stycznia w GOK w Zabrodziu. Warunki związane z pandemią zmusiły nas do zmiany formuły. Przesłuchania prezentacji wokalno-muzycznych odbyły się z podziałem na szkoły, bez udziału publiczności i gości zaproszonych. W przeglądzie w sumie wzięło udział 29 uczestników, którzy zaprezentowali 23 kolędy i pastorałki. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Może ktoś coś słyszał, wie...

RZĄŚNIK: Może ktoś coś słyszał, wie...

Wójt zwraca się z prośbą do mieszkańców, by pomogli w realizacji projektu „Na zawsze pozostali na ziemi wyszkowskiej”. Inwentaryzacji  leśnych  i  polnych mogił oraz cmentarzy wojennych znajdujących się terenie naszego powiatu, a także stworzenia interaktywnej mapy podjęło się Stowarzyszenie Kulturalne „Wspólna Przyszłość” z Leszczydołu-Nowin. Projekt wymaga wywiadów z mieszkańcami na temat starych miejsc pochówku poza cmentarzami, często zaniedbanych i zapomnianych.
zobacz więcej