DŁUGOSIODŁO: Gratka dla melomanów (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Gratka dla melomanów (FOTO)

04.08.2021
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W niedzielę 1 sierpnia na scenie Centrum Kultury wybrzmiały najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej i operetkowej oraz przeboje musicalowe. Koncert z cyklu „Parkowa Fiharmonia” wyjątkowo zorganizowano w sali widowiskowej ze względu na prognozę pogody. Wszyscy melomani dotarli jednak bez problemu na zapowiedziane wydarzenie.
 
Tym razem długosiedlską sceną zawładnęli młodzi artyści - Anna Filimowska-Wolfinger i Jan Bukowski, przy fortepianowym akompaniamencie Aliny Hoffmann. Wykonali najpiękniejsze i najbardziej znane arie i duety z oper i operetek, a także słynne musicalowe songi. Zafascynowali publiczność młodością i wdziękiem, ale przede wszystkim umiejętnościami wokalnymi. Zabrzmiały m.in. arie: „Belle nuit ô nuit d'amour” z opery „Opowieści Hoffmana”, :La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” czy „Come Paride vezzoso” z opery „Napój miłosny”. Wielki aplauz publiczności wywołały m in. interpretacje pastiszu muzycznego „Duet kotów” Gioacchino Rossiniego i „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”.
Po zakończonym koncercie zgromadzeni zgotowali artystom owację na stojąco. Oklaskom i podziękowaniom nie było końca. Koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci i sercach zachwyconej publiczności.
W związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, publiczność mogła obejrzeć zorganizowaną przez bibliotekarki wystawę „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Wystawa przedstawia podstawowe informacje o powstańczym zrywie naszej stolicy w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Jest pierwszą – w całości kolorową – wystawą o Powstaniu Warszawskim, dzięki kunsztownemu procesowi koloryzacji zdjęć czarno-białych dokonanemu przez Mikołaja Kaczmarka. Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiej Agencji Prasowej, Ośrodka KARTA i kolekcji prywatnych.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie: w sobotę 9 września do Niegowa, w niedzielę 10 września do Dębinek. EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków.
zobacz więcej
ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

W tym roku na Narodowe Czytanie Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu, Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach i Wójt Gminy Zabrodzie zaprosili do Słopska. Na terenie strażnicy OSP, z przepięknym widokiem na rozlewisko rzeki Fiszor, w sobotę 9 września przybyli wysłuchali fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
zobacz więcej