DŁUGOSIODŁO: Gmina czeka na propozycje mieszkańców

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Gmina czeka na propozycje mieszkańców

15.09.2016
autor: Redakcja
Gmina rozpoczęła opracowywanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Długosiodło. To także inwestycje w infrastrukturę i akcje społeczne. Własne propozycje mieszkańcy mogą zawrzeć w ankietach.
Rewitalizacja to działanie skupione na zdegradowanym obiekcie, którego celem jest znalezienie dla niego nowego zastosowania i doprowadzenie do stanu, w którym obiekt jak również obszar staje się wartościowy i funkcjonalny.
Zadania rewitalizacji to nie tylko remonty zniszczonych domów, kamienic, parków czy też ochrona zabytków. Dzisiejsza rewitalizacja obejmuje także złożone problemy środowiskowe, społeczne i rozwojowe, w tym kwestię rewitalizacji ściśle związaną z ideą zrównoważonego i trwałego rozwoju.
Gminny Program Rewitalizacji to dokument, który określa kierunki działań rewitalizacyjnych.
Wypełniając ankietę, macie Państwo możliwość aktywnie włączyć się w proces rewitalizacji, rozumiany jako kompleksowa strategia podniesienia jakości życia w gminie Długosiodło, zarówno poprzez inwestycje w infrastrukturę, jak i poprzez organizację akcji społecznych. Ponadto wpisanie planowanych działań do Gminnego Programu Rewitalizacji zapewni przedsięwzięciom solidne podstawy do ubiegania się w przyszłości o fundusze unijne w najbliższej perspektywie finansowej 2014 - 2020.
- Poznanie państwa zdania w kwestii rewitalizacji gminy Długosiodło pozwoli na sformułowanie programu rewitalizacji zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców – do wypełniania ankiety zachęcają urzędnicy. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej gminy www.dlugosiodlo.pl.
Wypełnioną ankietę można:
  • przesłać listownie na adres gminy Długosiodło: ul. Kościuszki 2, 07-210 Długosiodło
  • przesłać mejlem: t.orlowski@dlugosiodlo.pl
  • złożyć osobiście w pokoju nr 5 w Urzędzie Gminy Długosiodło
  • przekazać sołtysowi.
 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość