DŁUGOSIODŁO: Dzieci się nie nudzą (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Dzieci się nie nudzą (foto)

24.04.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Wiosna nie rozpieszcza, a pogoda nie sprzyja zabawom na powietrzu. Na szczęście dzieci z Samorządowego Przedszkola nie mogą narzekać na nudę.
 
Gminna Spartakiada matematyczna
… odbyła się 20 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz z ośrodków przedszkolnych z terenu gminy Długosiodło. W komisji konkursowej obecna była zastępczyni wójta Ewa Karczewska, Alina Świderek, Teresa Paradowska, Maryla Stachyra oraz dyrektor przedszkola Barbara Gałązka. 
Mali uczestnicy udowodnili, że matematyka może być przyjemna i zabawna. Najlepsze wyniki osiągnęli: w kat. dzieci 3-letnich - Kinga Sioma z przedszkola w Sieczychach, dzieci 4-letnich – Antoni Dziel z przedszkola w Długosiodle, dzieci 5-letnich – Michał Iciński z przedszkola w Długosiodle, dzieci 6-letnich - Amelia Sępkowska z przedszkola w Starym Bosewie.
Nasze przedszkole podejmuje różnorodne działania mające na celu poznawanie znaczenia matematyki w codziennym życiu: program autorski „Matematyka dla smyka”, wydawanie gazetki „Łamigłówki mądrej główki”, kąciki „matematyczne skarby” w salach
 
Wycieczka do kina
Dzieci z grup Prosiaczki i Króliczki wzięły udział w wyjeździe do kina (na film „Zając Max ratuje Wielkanoc”) i na lotnisko. Lotnisko w Grądach okazało się ciekawym miejscem, niecałe 20 km od Długosiodła. Można z bliska zobaczyć prawdziwe samoloty oraz porozmawiać z zawodowymi pilotami. Dzieci miały również możliwość wsiąść do samolotu. 
 
Alpakoterapia
Od marca w przedszkolu w Długosiodle odbywają się nowatorskie zajęcia dodatkowe dla dzieci – alpakoterapia. Prowadzi je powieściopisarka i reżyser Daria Galant wraz z mężem. W terapii wykorzystywane są alpaki, zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej, coraz częściej hodowane w Polsce. Zwierzęta te wykazują chęć obcowania z człowiekiem, mają szczególnie pozytywne nastawienie do dzieci, dają się głaskać, przytulać. Kontakt z alpakami ma działanie terapeutyczne, służące poprawie samopoczucia dziecka w sferach: społecznej, emocjonalnej, poznawczej i fizycznej.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość