DŁUGOSIODŁO: Dofinansowania do kolektorów i zbiorników na deszczówkę

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Dofinansowania do kolektorów i zbiorników na deszczówkę

13.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
W 2023 r. mieszkańcy w dalszym ciągu będą mogli uzyskać dofinansowanie do zakupu urządzeń ekologicznych, wykorzystujących energię odnawialną. Nowością jest dofinansowanie do urządzeń zbierających deszczówkę. - Trzeba wodę oszczędzać - zachęca zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
 
W budżecie na 2023 r. na dofinansowania przeznaczona jest kwota 90 tys. zł. - Mogą się o nie ubiegać podmioty, które posiadają nieruchomości na terenie gminy. Dotacja dotyczy kosztów zakupu wraz z montażem urządzeń i instalacji - na ostatniej sesji wyjaśniała zastępczyni wójta.
Dotacje będą przyznawane na następujące przedsięwzięcia: zakup wraz z montażem urządzeń i instalacji wykorzystujących energię odnawialną: kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, turbin wiatrowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Na te cele wnioskodawca może uzyskać można uzyskać 70% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 3 tys. zł. 
- Do tego programu chcemy dodać też zakup wraz z montażem urządzeń, instalacji i komponentów służących do zbierania, gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych, w tym roztopowych. W poprzednich latach nie było takiej możliwości - dodała Ewa Karczewska. W przypadku takich inwestycji dofinansowanie wynosi 1 tys. zł.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość