DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

02.08.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety: Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak-Mocarska oraz ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek dały publiczności zgromadzonej w niedzielne popołudnie w parku ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia. Trzeci i ostatni - „Koncert trzech tenorów” - w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.
 
Najsłynniejsze tematy muzyki klasycznej i rozrywkowej, pochodzące z różnych stron świata i różnych epok przykuły uwagę nie tylko publiczności zgromadzonej przed sceną. Skusiły również tych, którzy zupełnie przypadkiem pojawili się w parku w ciepłe, niedzielne popołudnie. Nie dało się po prostu przejść obok tego wydarzenia obojętnie. Zabrzmiało bowiem m. in. słynne Preludium Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera, Eine Kleine Nacht Music Wolfganga Amadeusza Mozarta, Usta milczą dusza śpiewa Franza Lehara, Habanera z suity Carmen Georgesa Bizeta, Taniec węgierski Johannesa Bramsa, Libertango Astora Piazzoli, walc z filmu Noce i Dnie, Kankan Jacquesa Offenbacha i wiele innych pięknych kultowych utworów klasycznych. Różnorodność repertuaru pozwoliła słuchaczom doświadczyć wielu estetycznych przeżyć, wynikających z obcowania z muzyką na żywo, w dodatku na łonie natury. Koncert zakończyły gromkie brawa publiczności w podziękowaniu za ogromny kunszt muzyczny artystek.
A już w najbliższą niedzielę koncert zamykający cykl „Parkowej Filharmonii”. O godz. 17 wystąpią trzej tenorzy: Sylwester Targosz-Szalonek, Romuald Spychalski i Tomasz Furman.
Koncerty w „Parkowej Filharmonii” organizuje Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, z dofinansowaniem z Samorządu Województwa Mazowieckiego.



Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość