DŁUGOSIODŁO, BRAŃSZCZYK, RZĄŚNIK: Akademia mądrego życia

Powiat

DŁUGOSIODŁO, BRAŃSZCZYK, RZĄŚNIK: Akademia mądrego życia

18.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi rozpoczyna realizację projektu „Akademia mądrego życia”, a wraz z nim bezpłatne zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Nowy projekt stowarzyszenia zakłada: doskonalenie rodziców, nauczycieli i wychowawców w zakresie przeciwdziałania zażywaniu substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież, warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, wsparcie specjalistów w rozwoju osobistym dzieci i młodzieży (dyżury: terapeuty uzależnień, psychologa, specjalisty do spraw rodziny). Planowane są również zajęcia kulturalno - edukacyjne rozwijające talenty i zainteresowania dzieci i młodzieży (zumba fitness, filipińska sztuka walki kalaki, zajęcia artystyczne, warsztaty dziennikarskie połączone z zajęciami informatycznymi). Będzie też tydzień profilaktyki „Antidotum na…” (konkursy profilaktyczne, pogadanki, warsztaty profilaktyczne). 
Projekt realizowany będzie do 20 października.
  • Stare Bosewo (park), gmina Długosiodło
od 28 lipca, piątki godz. 18: filipińska sztuka walki (kalaki)
od 22 lipca, soboty godz. 17 - zumba fitness
  • Nowa Wieś (Społeczne Przedszkole ROiSA - Rozwój i Samodzielność, gmina Brańszczyk
od 31 lipca, poniedziałki, godz. 17.30
  • Grądy Szlacheckie (świetlica wiejska), gmina Długosiodło
od 26 lipca, środy 18.30-20 - filipińska sztuka walki (kalaki)
*
Do udziału w projekcie „Akademia mądrego życia” Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi zaprasza również z Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Rząśniku:
  • filipińska sztuka walki (kalaki): poniedziałki godz. 16-17 grupa młodsza, 17-18 grupa starsza, pierwsze zajęcia 24 lipca
  • zumba fitness: wtorki godz. 11-12, pierwsze zajęcia 25 lipca
  • zajęcia artystyczne: środa 9 sierpnia godz. 11-13, środa 23 sierpnia 11-13.
Więcej informacji pod numerem 605-249-314.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Jubileuszowe XX Wielkie Grzybobranie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Jubileuszowe XX Wielkie Grzybobranie (FOTO)

Wielkie Grzybobranie jest największą imprezą Długosiodła, z której gmina i wyszkowskie Nadleśnictwo słyną już od 20 lat. W tym roku jedni mieli więcej, inni mniej szczęścia do grzybów, ale wszyscy jednakowo mogli cieszyć się z pięknej pogody złotej polskiej jesieni oraz przygotowanych przez organizatorów atrakcji.
zobacz więcej
ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

W tym roku na Narodowe Czytanie Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu, Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach i Wójt Gminy Zabrodzie zaprosili do Słopska. Na terenie strażnicy OSP, z przepięknym widokiem na rozlewisko rzeki Fiszor, w sobotę 9 września przybyli wysłuchali fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej