DŁUGOSIODŁO: Będą dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie, kolektory i pompy ciepła

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Będą dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie, kolektory i pompy ciepła

12.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
W 2022 r. mieszkańcy będą mogli skorzystać z gminnego dofinansowania w wysokości 3 tys. zł na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i turbin wiatrowych.
- Przedstawiliśmy radzie taką propozycję, żeby jedno gospodarstwo domowe mogło skorzystać z jednej formy dofinansowania - na ostatniej sesji wyjaśniał wójt Stanisław Jastrzębski. - Jeżeli po jednym czy dwóch kwartałach okaże się, że pieniędzy potrzeba więcej, albo że chętnych będzie na tyle mało, że zasady będzie można rozszerzyć, żeby można było z dwóch dofinansowań skorzystać, np. termomodernizacji i przydomowej oczyszczalni, to rada ma prawo to uczynić. Dlaczego zaproponowaliśmy na razie jedno dofinansowanie? Bo nie chcielibyśmy dopuścić do sytuacji, że jedno gospodarstwo skorzysta z dwóch czy trzech pomocy, a dla innego zabraknie pieniędzy. Zobaczymy, jak dużym zainteresowaniem będzie się to cieszyło.
W niektórych przypadkach mieszkańcy będą mogli sięgnąć także po rządowe dofinansowania. - Przy Czystym Powietrzu (czyli termomodernizacji, wymianie pieca) można skorzystać z dofinansowania z innych źródeł, czyli również z urzędu gminy. W programie Mój Prąd jest natomiast zakaz korzystania z innych źródeł - sprecyzował wójt.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość