BRAŃSZCZYK: Zimowe manewry w bibliotece

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zimowe manewry w bibliotece

17.01.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Gminna Biblioteka w Brańszczyku zaprasza uczniów szkół podstawowych podczas ferii zimowych na Manewry Bibliotecznej Ferajny. Zajęcia, bezpłatne, będą się odbywały od 10 do 21 lutego (od poniedziałku do piątku w godz. 11-13, w filiach  bibliotecznych w określonych dniach). Zapisy w bibliotekach. 
 
Program zapowiada się interesująco i nieco tajemniczo:
- literackie igrzyska,
- klub globtrotera,
- rękopis znaleziony w bibliotece,
- zapustowe frykasy,
- kreatywna pracownia.
Zajęcia w filiach będą się odbywały w następujących terminach:
Nowa Wieś – poniedziałek i wtorek w godz. 11 – 13
Trzcianka – czwartek i piątek w godz. 11 – 13 
Turzyn – środa w godz. 11 – 13
Poręba Średnia – od środy do piątku w godz. 10 – 12.
Warunkiem uczestnictwa dzieci w zajęciach jest dostarczenie zgody rodziców do GBP w Brańszczyku lub Filii Bibliotecznych w Nowej Wsi, Porębie Średniej, Trzciance i Turzynie.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Trzy gminy pod biało-czerwoną

Trzy gminy pod biało-czerwoną

Sytuacja wyszkowskich gmin po zakończeniu głosowania (11 listopada o godz. 23.59) w projekcie „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, nie zmieniła się. Maszty, na których będą powiewać biało-czerwone flagi, staną w 3 gminach: Brańszczyk, Somianka i Zabrodzie. Na postawienie masztu i zawieszenie na niej biało-czerwonej flagi gminy otrzymają z budżetu państwa dotację wys. 5 tys. zł. Obliczono, że na realizację całego projektu potrzeba prawie 6 mln zł.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Teatralno-muzyczny projekt „Ballady i romanse”

DŁUGOSIODŁO: Teatralno-muzyczny projekt „Ballady i romanse”

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle pozyskała 10 tys. zł z rządowego programu „Ballady i Romanse”. W ramach projektu „Śród dnia przyjdź kiedy… To może we śnie?” prowadzi nabór na zajęcia taneczne, teatralne i wokalne.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ta krytyka była bardziej życzliwa

BRAŃSZCZYK: Ta krytyka była bardziej życzliwa

Na sesji 30 czerwca radni, niejednomyślnie, udzielili wójtowi Wiesławowi Przybylskiemu wotum zaufania i absolutorium za 2020 rok. – Mimo trudności związanych z pandemią, zakończyliśmy rok z nadwyżką budżetową, ze spadkiem zadłużenia. Pozyskaliśmy sporo środków na ważne inwestycje – podsumował wójt. - Krytyka jest też potrzebna, czasami podcina trochę skrzydła, ale jest potrzebna. Ta krytyka była trochę inna, bardziej życzliwa.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej