BRAŃSZCZYK: Zimowe manewry w bibliotece

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zimowe manewry w bibliotece

17.01.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Gminna Biblioteka w Brańszczyku zaprasza uczniów szkół podstawowych podczas ferii zimowych na Manewry Bibliotecznej Ferajny. Zajęcia, bezpłatne, będą się odbywały od 10 do 21 lutego (od poniedziałku do piątku w godz. 11-13, w filiach  bibliotecznych w określonych dniach). Zapisy w bibliotekach. 
 
Program zapowiada się interesująco i nieco tajemniczo:
- literackie igrzyska,
- klub globtrotera,
- rękopis znaleziony w bibliotece,
- zapustowe frykasy,
- kreatywna pracownia.
Zajęcia w filiach będą się odbywały w następujących terminach:
Nowa Wieś – poniedziałek i wtorek w godz. 11 – 13
Trzcianka – czwartek i piątek w godz. 11 – 13 
Turzyn – środa w godz. 11 – 13
Poręba Średnia – od środy do piątku w godz. 10 – 12.
Warunkiem uczestnictwa dzieci w zajęciach jest dostarczenie zgody rodziców do GBP w Brańszczyku lub Filii Bibliotecznych w Nowej Wsi, Porębie Średniej, Trzciance i Turzynie.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

Samorządowcy, sołtysi, przedstawiciele gminnych placówek i organizacji spotkali się 22 marca, by złożyć sobie wielkanocne życzenia. Świąteczny program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gminny Konkurs Ortograficzny (foto)

RZĄŚNIK: Gminny Konkurs Ortograficzny (foto)

Zheblować, ultramaryna, spąsowiała - z takimi m.in. ortograficznymi trudnościami zmierzyli się uczestnicy drugiej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Wójta Gminy Rząśnik Pawła Kołodziejskiego. Konkurs odbył się w szkole w Komorowie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

Gminną uroczystość dożynkową, w niedzielę 2 września, rozpoczęła polowa Msza św. w intencji rolników, podczas której ks. proboszcz parafii w Rząśniku, pobłogosławił wieńce dożynkowe oraz bochen chleba. Tym chlebem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi podzielił się gospodarz gminy – wójt Paweł Kołodziejski. – To dzięki wam kultywowane są tradycje, to wy pamiętacie o wartościach, które wyznawali nasi przodkowie – zwrócił się do rolników. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Matka Wincenta czeka na beatyfikację

ZABRODZIE: Matka Wincenta czeka na beatyfikację

10 listopada 2021 r. mija 84 lata od śmierci Jadwigi Jaroszewskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego, które ma główną siedzibę w Niegowie. Wkrótce po śmierci podjęto starania wyniesienia jej na ołtarze. W 1992 r. Stolica Apostolska wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, w 1996 r. akta zostały przekazane Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. 18 marca 2015 r. papież Franciszek zaaprobował dekret o uznaniu heroiczności cnót (podstawa do beatyfikacji) Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej, na mocy którego przysługuje jej tytuł Czcigodnej Służebnicy Bożej. Do zakończenia niezbędny jest udowodniony cud, za który modlą się siostry samarytanki, zachęcając do tego innych. 
zobacz więcej