BRAŃSZCZYK: Zebrali 27 worków śmieci! (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zebrali 27 worków śmieci! (foto)

18.05.2021
autor: Gmina Brańszczyk opr. EB
Akcję „Sprzątam Otoczenie” w sobotę 15 maja 2021 r. zorganizowało Stowarzyszenie „Inicjatywa Białebłota”. Uczestnicy akcji, na odcinku ok. 1,5 km skraju lasu i pobocza drogi powiatowej z Nowej Wsie w kierunku Knurowca, zebrali 27 worków śmieci!
 
Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych poprzez realne działania. Przedsięwzięcie objęte zostało patronatem Wójta Gminy Brańszczyk. 
W akcji wzięli udział członkowie stowarzyszenia, razem z prezesem Andrzejem Dańczyszynem i jego rodziną, przedstawiciele władz gminy, wśród nich m.in. wójt Wiesław Przybylski, przewodnicząca rady gminy Ewa Wielgolaska i jej zastępca Paweł Szydlik, skarbnik gminy Katarzyna Kempista, radni Tadeusz Kruszewski, Anna Zagożdżon, i Bogdan Czarnecki. Akcję wsparł także Łukasz Łopiński, zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Wyszków. Wielu osób przybyło z dziećmi. 
Sprzątaniem objęty został skraj lasu oraz pobocze drogi powiatowej z Nowej Wsi w kierunku węzła Knurowiec na trasie S8. Łącznie na odcinku 1,5 km zebranych zostało 27 worków śmieci! Jak zwykle w większości były to butelki po alkoholu oraz opakowania po papierosach. Po akcji wszyscy uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek przy ognisku.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość