BRAŃSZCZYK: Zbudowali ogród (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Zbudowali ogród (FOTO)

20.06.2024
autor: Monika Wachowska
BUDUJEMY OGRÓD to projekt społeczny, który został zrealizowany na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Inspiracją do powstania pomysłu stworzenia ogrodu były spotkania przyrodnicze dla dzieci, które dwie nauczycielki z przedszkola i szkoły – Aleksandra Godłoza i Natalia Łapińska – organizowały wspólnie z Celiną Jechną, mieszkanką Brańszczyka i architektką krajobrazu.
Po analizie potrzeb dzieci z terenu placówki pani Celina stworzyła projekt zagospodarowania przestrzeni, która znajduje się na zacienionym terenie za budynkiem szkoły. Założeniem projektu było stworzenie dzieciom z całej placówki miejsca, w którym będą mogły uczyć się i odpoczywać w otoczeniu zieleni. W realizację projektu od samego początku zaangażowali się rodzice. 
Największym problemem okazał się brak funduszy – udało się jednak znaleźć kilku sponsorów, którzy z myślą o dzieciach podarowali nie tylko pieniądze, ale również materiały potrzebne do realizacji projektu. Prace polegały na wyrównaniu terenu i oczyszczeniu go, doprowadzeniu wody, wykonaniu drewnianych donic, leżaków, ławek i podestów oraz nasadzeniu roślin. Dzięki wysiłkowi rodziców, nauczycieli i dzieci w ciągu dwóch miesięcy udało się stworzyć przestrzeń pełną zieleni, w której dzieci będą mogły nie tylko odpoczywać, ale również odbywać lekcje na świeżym powietrzu. 
Efektem realizacji tego projektu jest nie tylko powstanie ogrodu edukacyjnego, ale również ogromna integracja społeczności szkolnej. W prace nad ogrodem włączyli się rodzice, nauczyciele i dzieci, którzy poświęcili temu projektowi mnóstwo czasu i energii. Jak sami twierdzą, widząc efekty swojej pracy, odczuwają ogromną satysfakcję. 
Rodzice, dzieci i nauczyciele chcieliby z całego serca podziękować darczyńcom, bez których nie udałoby się zrealizować tego projektu:
Metal-Tech Dariusz Kamiński
Pomel Sp. z o.o.
Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
Modernbud Radosław Koch
Tartak Stanisław Salwin
Piekarnia Wawie Marcin Depta
Lobo Sławomir Kraszewski
Usługi Geodezyjne Mateusz Wyszyński
Libra-Tech Adam Stalmach
Ekoinstal
EcoMar Mariusz Dąbrowski
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość