BRAŃSZCZYK: Wspaniały Orszak Trzech Króli w Porębie (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wspaniały Orszak Trzech Króli w Porębie (FOTO)

14.01.2022
autor: Elżbieta Borzymek, fot. K. Dąbrowska-Pyśk
W Porębie Orszak Trzech Króli był zorganizowany dziewiąty raz. Mędrcy ze Wschodu po raz pierwszy jechali zabytkową bryczką. Uczestników uroczystości było znacznie więcej niż w latach poprzednich. 
„Dzień dziś wesoły” – to hasło tegorocznego orszaku, a jego tematem było świętowanie – takie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, by jego konsekwencją była radość w sercach.
Uczestnicy orszaku w Porębie, po odczytaniu przez ks. Marcina Kaczyńskiego fragmentu Pisma św. o drodze Trzech Mędrców do Betlejem, przeszli, śpiewając kolędy, od centrum miejscowości (skrzyżowania) do kościoła pw. św. Barbary. 
Królami w porębskim orszaku – jednym z kilkuset organizowanych we współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli” (dostarczyła korony i śpiewniki z kolędami) – byli Rycerze Kolumba, a Świętą Rodziną – małżeństwo, które ma dwoje dzieci (za duże jednak, by pełnić rolę Dzieciątka). Na czele w zabytkowej bryczce, która należy do parafii, jechali Trzej Królowie. W kościele nastąpiło wręczenie darów Świętej Rodzinie, po czym rozpoczęła się Msza św.
– Coraz więcej ludzi uczestniczy w Orszaku Trzech Króli – nie kryje zadowolenia ks. proboszcz Andrzej Grzybowski. – Orszak cieszy się coraz większą popularnością, przyjeżdżają do nas mieszkańcy z innych parafii, szczególnie tych, gdzie orszaku nie ma.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość