BRAŃSZCZYK: Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka (foto)

07.08.2019
autor: Marta Gołębiewska
Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla uczniów szkół podstawowych dwutygodniowe zajęcia pod hasłem „Wakacyjna Akademia Bibliomaniaka”. Z oferty Biblioteki Głównej i Filii Bibliotecznych skorzystało 70 dzieci. 
 
Uczestnicy naszych zajęć uwielbiają zmagania drużynowe, więc z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Turnieju „Łamanie Głowy”, odpowiadając na szereg pytań dotyczących biblioteki, a także przeprowadzając wywiady. 
Wyjątkowym wydarzeniem było przedstawienie „Prastara książnica – skarb i tajemnica… bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi ”, promujące czytelnictwo, w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa. Po spektaklu aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.  
W trakcie warsztatów plastycznych dzieci przygotowały plakaty, zachęcające do odwiedzania  biblioteki. Zostaną wykorzystane do przygotowania kolejnych jubileuszowych zakładek do książek. Fantastycznie bawiliśmy się również na orliku, podzieleni na grupy grających w piłkę i dopingujących.
Kolejny tydzień rozpoczął się od „Polowania na lisa” – imprezy zorganizowanej przez Gminny Dom Kultury i Klub Krótkofalarski SP5PLW. Wprawdzie lis uciekł, ale wędrówka po pięknych lasach Puszczy Białej zrekompensowała to małe niepowodzenie. 
Bardzo pozytywnych emocji dostarczył wszystkim Festiwal Talentów „Zgraja 2019”, nie obyło się bez łez wzruszenia dzięki cudownym wykonawcom. 
Odwiedziliśmy też kino w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, świetnie się bawiąc podczas projekcji filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. 
Na zakończenie wakacyjnych zajęć, już tradycyjnie, w Skansenie im. Marii Żywirskiej na uczestników czekały dyplomy, nagrody, ognisko, pieczone kiełbaski i wspólne zabawy. Justyna Jarosz, opiekunka skansenu, oprowadziła nas po tym uroczym miejscu. Nie obyło się bez naszego wpisu w księdze pamiątkowej.  
Zajęcia są częścią projektu „Urodziny Biblioteki” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Brańszczyk, Nadleśnictwa Wyszków oraz Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość