BRAŃSZCZYK: W nagrodę za szopki bożonarodzeniowe (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: W nagrodę za szopki bożonarodzeniowe (foto)

21.01.2017
autor: Maryla Puścian
Uczestnicy gminnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk pojechali na zapowiedzianą wycieczkę do Warszawy.
50-osobowa grupa, pod opieką dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maryli Puścian, w zimowe popołudnie przybyła pod Zamek Królewski, by zwiedzić dostępne nieodpłatnie w niedziele komnaty królewskie, a wśród nich salę tronową, pokój audiencjonalny stary, bibliotekę i kaplicę, w której znajduje się serce Tadeusza Kościuszki oraz nacieszyć oczy arrasami, malowidłami ściennymi i obrazami m.in. Canaletta, Lagrenee, Roslin’a a przede wszystkim Rembrandta.
Realizując kolejny punkt wycieczki, a mianowicie spacer do kościoła oo. kapucynów, by obejrzeć ruchomą szopkę, zostaliśmy zaskoczeni śnieżycą, która towarzyszyła nam tylko na ulicy Miodowej i na szczęście nie zniechęciła do zwiedzania. Obejrzawszy bowiem szopkę, która szczególnie spodobała się dzieciom, chętnie udaliśmy się Krakowskim Przedmieściem na spacer pośród światełek cudownie kontrastujących z białym puchem. Zwiedziliśmy więc piękny fragment Warszawy, a że zapadł zmrok wszyscy mogli nacieszyć się świątecznymi iluminacjami i kolorowymi świecidełkami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację Mac Donald’s, by z bagażem pozytywnych wrażeń szczęśliwie powrócić do domów.
GDK serdecznie dziękuje wszystkim za wspólną miłą wycieczkę.
fot. www.branszczyk.pl
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość