BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

06.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
„Zabierz nas, zabierz do krainy bajek
Niezapomniany panie Andersenie.
Niechaj przez chwilę chociaż nam się zdaje,
Że może każde spełnić się marzenie”.
 
- takim mottem było opatrzone zaproszenie na spektakl „Zamieszanie w krainie bajek” 4 kwietnia w remizie OSP w Brańszczyku. Przedstawienie przygotowały i zagrały w nim nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku – Sylwia Kulesza, Aleksandra Godłoza, Ilona Gołębiewska, Ilona Stankiewicz i Anna Cichowska. 
 
Na scenie pojawiły się dobrze znane dzieciom bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kot w Butach, Wróżka i Krasnoludek, choć w zupełnie innych sytuacjach. Nie zabrakło piosenek i wspólnych zabaw z najmłodszymi widzami. 
– Napisałyśmy własny scenariusz – zdradziły twórczyni i zarazem aktorki spektaklu. – Ale na scenie nie zabrakło improwizacji. Takie przedstawienia robimy co roku. Premiera odbyła się w naszym przedszkolu. A teraz drugi raz wystawiamy.
- Taki fajny spektakl i tylko dwa razy zagrany?!
- Każda z nas robi awans zawodowy, więc na pewno będzie ciąg dalszy. I to coś innego. Spektakl bardzo się podobał. Dzieci z zainteresowaniem go oglądały, spontanicznie reagowały i głośno biły brawo.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

ZABRODZIE: Co będzie w Kicinach?

Weszła w życie uchwała o likwidacji Punktu Przedszkolnego w Kicinach. Gmina ogłosi przetarg na długoterminową dzierżawę budynku.
zobacz więcej
SOMIANKA: Firma z Serocka zajmie się śmieciami

SOMIANKA: Firma z Serocka zajmie się śmieciami

W przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy w latach 2017 i 2018 najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Kształtowania Terenów Zielonych Marek Włodarczyk  z Serocka za cenę brutto 740 880,00 zł.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zachęcają do spacerów, zapraszają do konkursu

DŁUGOSIODŁO: Zachęcają do spacerów, zapraszają do konkursu

Centrum Kultury i Gminna Biblioteka zachęcają do aktywnego spędzania ferii. Udając się na spacer, można jednocześnie wziąć udział w konkursie.
zobacz więcej
To dzięki nim żyje się lepiej na Mazowszu (foto)

To dzięki nim żyje się lepiej na Mazowszu (foto)

Dla małych społeczności zaangażowanie, pomysłowość i nieustępliwość lokalnych działaczy jest na wagę złota. To oni walczą o lepsze życie mieszkańców. W ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” i dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Inicjatywa Białebłota” powstała edukacyjno-rekreacyjna ścieżka przez Puszczę Białą, a Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle przeprowadziła cykl szkoleń pierwszej pomocy dla młodszych i starszych mieszkańców gminy. Te projekty łączy to, że stoją za nimi lokalni innowatorzy. To oni wiedzą najlepiej, co jest najbardziej potrzebne w ich małych ojczyznach. Dlatego projekty przez nich realizowane przynoszą ogromne korzyści.
zobacz więcej