BRAŃSZCZYK: To było prawdziwe Święto Rodziny (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: To było prawdziwe Święto Rodziny (FOTO)

10.06.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Impreza na boisku szkoły w Białymbłocie rozpoczęła się o godz. 11, a zakończyła ok. godz. 18. Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie zarówno uczestników, jak i organizatorów, gwarantowały świetną zabawę i wielopokoleniową integrację. 
 
Nauczyciele i rodzice nie tylko przygotowali mnóstwo atrakcji, ale wraz z dziećmi chętnie w nich uczestniczyli. Nie zabrakło mam i tatusiów w konkurencjach sportowych, a nauczycielek w klasowym pokazie mody, podczas którego prezentowano stroje wybranych w przyszłości przez dzieci zawodów. Modelami byli przedstawiciele klas: piłkarze, lekarz, nauczycielka, fotograf, kucharka, weterynarz, policjant i cała kasa VII – jej uczniowie postanowili pozostać na roli, ubrania dla przyszłych rolników zaprojektował ich kolega. 
Jak na festyn przystało, jego uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej, malowaniu buziek, a także karaoke. Od 14.00 do woli można było zjeżdżać na dmuchańcach. 
Nie zabrakło elementów profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie chętnie rozmawiali ze strażakami z OSP Białebłoto i policjantami z KPP w Wyszkowie. Wchodzili do środka wozu strażackiego i  policyjnych, bez przeskzo mogli naciskać klaksony alarmowe.  
Na spragnionych czekały zimne napoje, a na głodnych potrawy z grilla. Najpopularniejszymi przysmakiem były wata cukrowa i przygotowywany na miejscu popcorn. Kusiły też pyszne domowe ciasta i owoce z truskawkami na czele. 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

To już 12 lat, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Uroczystości powiatowe przypominające ten trudny, szczególnie dla nas, Polaków, moment odbywają się tradycyjnie już w Brańszczyku. Przy tej okazji przypominamy sobie niezwykłą postać Papieża Polaka i jego zasługi dla naszego kraju, świata, Kościoła. Zastanawiamy się, co zostało z jego nauki. Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał gorzkie słowa o. Zięby o dziedzictwie św. Jana Pawła II, że jest ono odkrywkową kopalnią złota, której złóż  nie eksploatujemy. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Imieniny szkoły w Kręgach (foto)

SOMIANKA: Imieniny szkoły w Kręgach (foto)

Hucznie i uroczyście 10. rocznicę nadania imienia por. pil. Stefana Okrzei obchodziła w niedzielę 11 sierpnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Kręgach. Tytułem honorowego obywatela gminy został uhonorowany płk. pil. Janusz Decewicz, pomysłodawca nadania szkole tego imienia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wybory sołtysów

BRAŃSZCZYK: Wybory sołtysów

Radni na sesji 1 marca przyjęli nowe zasady wyboru sołtysów i przedłużyli do 5 lat, dostosowując do kadencji wójtów i rad gmin, kadencję sołtysów i rad sołeckich. Pierwsze zebranie zaplanowano na 28 marca, ostatnie – na 28 kwietnia. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

O cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej w Dąbrowie-Zagródziu, gdzie spoczywa ok. 300 żołnierzy rosyjskich i niemieckich , opowiada 90-letni Jan Rudnicki.  Uporządkowania tego miejsca podjęli się wyszkowscy harcerze. Zakończyli już prace. 
zobacz więcej