BRAŃSZCZYK: Święto Wojska Polskiego i piknik sportowo-rekreacyjny

Powiat

BRAŃSZCZYK: Święto Wojska Polskiego i piknik sportowo-rekreacyjny

03.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Na obchody Święta Wojska Polskiego oraz piknik sportowo-rekreacyjny gmina Brańszczyk zaprasza w niedzielę 14 sierpnia.
 
Oficjalna uroczystość odbędzie się o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańszczyku. We Mszy św. weźmie udział m.in. wojskowa asysta honorowa. Po mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą bohaterów, uczestników wojny 1920 r. z ziemi brańszczykowskiej.
O godz. 13 na przystani w Brańszczyku rozpocznie się piknik sportowo-rekreacyjny i dobrze znane już mieszkańcom zawody kajakowe oraz zawody łódką pychówką. Będzie też turniej piłki siatkowej plażowej, foodtrucki, dmuchańce i grill.
Zapisy na turniej i zawody pod numerem tel. 29-679-40-45 lub na miejscu w dniu zawodów.
Regulamin i zapisy na zawody kajakowe na stronie Ultimasport.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka

RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka

Ochotnicza Straż Pożarna w Ochudnie zaprasza w sobotę 16 września na Dzień Ziemniaka. Impreza odbędzie się przy remizie OSP. Oczywiście ziemniak w roli głównej – degustacja potraw z ziemniaka, do tego ognisko, grill i zabawa taneczna.
zobacz więcej
RZĄŚNIK zaprasza do kina… w plenerze

RZĄŚNIK zaprasza do kina… w plenerze

Gmina Rząśnik zaprasza na niedzielne kino plenerowe. 17 lipca będzie można obejrzeć familijną komedię „Wojna z dziadkiem” z Robertem De Niro, 14 sierpnia - fantastyczny film kryminalny „Susza” z Ericem Bana. Seanse na parkingu przed urzędem gminy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina da schronienie 20 uchodźcom z Ukrainy

RZĄŚNIK: Gmina da schronienie 20 uchodźcom z Ukrainy

Gmina przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Ma dla nich w Rząśniku 20 miejsc w wyremontowanych wcześniej budynkach po dawnym posterunku policji i ośrodku zdrowia. Trzeba tam jeszcze zamontować kabiny prysznicowe. 
Obecnie na terenie gminy są już uchodźcy, mieszkają w prywatnych domach.
zobacz więcej
SOMIANKA: Na Jasną Górę - nakręceni przez wiarę

SOMIANKA: Na Jasną Górę - nakręceni przez wiarę

W niedzielę 5 sierpnia rozpocznie się VI Popowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 46 pielgrzymów wyruszy z Sanktuarium Matki Nadziei na spotkanie z Matką  Bożą Królową Polski. Od Matki do Matki, „która sercem ogarnia każdego z nas”. Podarują Jej  swój trud pielgrzymi – modlitwę, swój czas, siebie. Każdy o coś poprosi, za coś przeprosi, podziękuje. Ona ich wysłucha i zaniesie wszystkie prośby do Boga Ojca.
zobacz więcej