BRAŃSZCZYK: Strażacki Strongman Cup w Tuchlinie (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Strażacki Strongman Cup w Tuchlinie (FOTO)

20.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Strażacy-ochotnicy z gminy Brańszczyk po raz trzeci spotkali się w Tuchlinie, by rywalizować w zawodach Strongman Cup. Sobotnie zmagania wygrała Ochotnicza Straż Pożarna w Brańszczyku.
 
Zawody odbyły się podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez OSP Tuchlin, która może poszczycić się już 65-letnią historią. Imprezę rozpoczął pokaz ratownictwa, podczas którego można było zobaczyć, jak wygląda praca strażaków na miejscu wypadku samochodowego.
Zanim na tory zmagań wyszli strażaccy strongmani, odbyły się zawody szybkościowe i sprawnościowe dla dzieci. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Ola Mościcka, II - Amelia Podleś, III - Julia Mościcka. Z kolei wśród chłopców najlepsze wyniki w trzech konkurencjach uzyskał Damian Kulesza. Drugie miejsce ex aequo zajęli Dawid Pakietu i Mateusz Roguszewski.
Zawody Strongman Cup przeprowadzono w czterech konkurencjach, dwóch indywidualnych (spacer strażaka z 20-litrowymi bańkami wypełnionymi wodą i przenoszenie sześciu kół o masie 50-55 kg) oraz dwóch drużynowych (przeciąganie lekkiego samochodu i strażacka sztafeta). Startujący mogli liczyć na rady kolegów ze swoich jednostek i doping publiczności, która zgromadziła się w bardzo rodzinnym gronie.
W zestawieniu indywidualnym najlepiej wypadł Rafał Kowalski z OSP Brańszczyk. II miejsce zajął Cezary Macioch (OSP Udrzyn), III - Wojciech Bednarczyk (OSP Udrzyn). Drużynowo zawody wygrała jednostka OSP Brańszczyk. Z pucharem za II miejsce z Tuchlina wyjechali strażacy z OSP Trzcianka, III - OSP Nowe Budy.
W zmaganiach wzięły udział także jednostki OSP Poręba, OSP Udrzyn i oczywiście gospodarze, OSP Tuchlin.
W międzyczasie rozgrywano turniej badmintona. W kategorii junior wygrał Julian Pyszczek, II miejsce - Oliwia Zalewska, III - Magda Stramburska.
W kategorii open I miejsce zajął Robert Roguszewski, II - Mateusz Kulesza, III - Natalia Kądziela.
Na Strongman Cup zaprosili OSP w Tuchlinie i rada sołecka, we współpracy ze stowarzyszeniem Bocian KRiS, gminą Brańszczyk oraz Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość