BRAŃSZCZYK: Samo polowanie było wspaniałą przygodą (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Samo polowanie było wspaniałą przygodą (FOTO)

20.07.2021
autor: Opr. EB
Zajęcia wakacyjne pod hasłem „Polowanie na przygodę”, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku, zakończyły się. Odbywały się w bibliotece głównej oraz w filiach bibliotecznych. 
 
Młodzi czytelnicy polowali na przygodę: w Brańszczyku (od 28 czerwca do 9 lipca), Nowej Wsi (5–6 lipca oraz 12–13 lipca), Porębie Średniej (30 czerwca – 2 lipca i 7–9 lipca), Trzciance (8–9 lipca i 15– 16 lipca) oraz Turzynie (7-8 lipca i 14-15 lipca). 
Pogoda dopisała, zajęcia były różnorodne i ciekawe. Uczestnicy wakacji z biblioteką bardzo polubili podchody. Ich zainteresowanie wzbudziły: „Buszowanie w Skansenie” w Brańszczyku, zwiedzanie Skansenu im. ks. Jerzego Dąbrowskiego w Porębie, po którym oprowadzał obecny ks. proboszcz Andrzej Grzybowski, a także wizyta w Agroturystyce u Kaflika w Brańszczyku. 
Panie z KGW „Sami Swoi” z Dudowizny i pani Agnieszka uczyły, jak przygotować ciasto i upiec ciasteczka. 
Dzieci i młodzież odwiedziła pani Monika Szydlik ze swoim psem Betty rasy samoyed. Poprowadziła wspaniałe zajęcia z dogoterapii. Uczestnicy zajęć poznali bliżej świat tych pięknych zwierząt; pracę psów w dogoterapii, a także, jak o nie dbać, jak je pielęgnować i bezpiecznie z nimi postępować. 
Nie zabrakło warsztatów artystycznych. – Nauczyliśmy się robić makramy i bransoletki – cieszą się uczestnicy. Wielką frajdę sprawiły wszystkim zabawy ruchowe, ale także umysłowe: – Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię, biorąc udział w potyczkach literackich, poszukując ukrytego skarbu oraz grając w szachy, warcaby i inne gry planszowe.
 „Goniąc za przygoda, próbowaliśmy różnych sposobów, aby ją złapać – podsumowują na facebooku biblioteki. – Szukaliśmy jej w wielu miejscach, ale jak się potem okazało, samo polowanie było wspaniała przygodą”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość