BRAŃSZCZYK: Rowerowa wycieczka

Powiat

BRAŃSZCZYK: Rowerowa wycieczka

04.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gminny Dom Kultury zaprasza na rowerową wycieczkę „Szlakiem siedlisk bocianich”: niedziela 9 lipca, godz. 11.30, start sprzed GDK.
Trasa liczy ok. 30 km: Brańszczyk – Stare Budy – Tuchlin – Udrzyn – Poręba – Udrzynek – Trakt Napoleoński (poczęstunek w leśniczówce) – Przyjmy – Brańszczyk.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Szkoła wielu sukcesów (foto)

BRAŃSZCZYK: Szkoła wielu sukcesów (foto)

W Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku 2 czerwca świętowano 10-lecie nadania imienia szkole podstawowej i gimnazjum. Zaprezentowany program artystyczny przybliżał postacie patronów kard. Stefana Wyszyńskiego i Henryka Sienkiewicza. Bawiono się na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wsparcie dla OSP

BRAŃSZCZYK: Wsparcie dla OSP

Jednostki OSP z Brańszczyka, Poręby i Trzcianki otrzymały wsparcie finansowe, w sumie ponad 35 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Podpisanie umów odbyło się 2 września w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Będzie ładniej przy strażnicy

ZABRODZIE: Będzie ładniej przy strażnicy

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrodziu do sierpnia br. ma zamiar  zagospodarować plac przy strażnicy, przy ul. Władysława St. Reymonta 2, dla potrzeb turystyki rowerowej. Zaplanowano tam m.in. stojaki na rowery, samoobsługową stację naprawy rowerów, ławki, poidełko. Na ten cel OSP pozyskała z Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wys. 99.997 zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

Komisja oświaty rady gminy miała 24 czerwca zająć się oszczędnościami w oświacie. Niestety, ze względu na brak kworum jej posiedzenie zostało przełożone. Wójt Wiesław Przybylski (na fot.) poinformował, że gotów jest wycofać się ze swoich propozycji oszczędności, gdyż sytuacja finansowa gminy jest lepsza (dostanie pieniądze z Tarczy 4 dla samorządów). Nie bez znaczenia były też argumenty rodziców uczniów szkoły w Brańszczyku, z którymi się spotkał.
zobacz więcej