BRAŃSZCZYK: Rodzinny Festyn w Białymbłocie (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Rodzinny Festyn w Białymbłocie (FOTO)

30.08.2023
autor: GCKSiT w Brańszczyku
Piękna pogoda i rodzinna atmosfera sprzyjały zabawie na niedzielnym (27 sierpnia) festynie w Białymbłocie.
 
Piknik otworzyła dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Dorota Socik, zapraszając dzieci i dorosłych na występ iluzjonisty Pawła Kwietnia. Ze zgromadzonymi przywitał się również wójt Wiesław Przybylski, życząc dobrej zabawy z zespołem Gramy Razem. 
Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i popcornu dla dzieci oraz dobrego jadła dla wszystkich uczestników.
Organizatorami pikniku byli: GCKSiT oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Partnerami byli: gmina Brańszczyk i Inicjatywa Stowarzyszenie Białebłota.
Ogromne podziękowania dla zaangażowanych w organizację festynu: Tadeusza Kruszewskiego, Andrzeja Dańczyszyna, Adama Błońskiego, Elżbiety Kobylińskiej, pracowników GOPS, GCKSiT oraz strażaków i pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

W 84. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego w Porębie mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wspominali „Hubala”, który do końca swoich dni pozostał wierny słowom „(…) broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg (…)”, wypowiedzianym na wieść o kapitulacji Warszawy. Słowa te stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. 17 września 2023 r. „Hubal” ponownie zagościł w Porębie.
zobacz więcej