BRAŃSZCZYK: Rekord zebranej krwi w Porębie (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Rekord zebranej krwi w Porębie (FOTO)

19.07.2022
autor: Legion Klub HDK
30 osób oddało krew w Porębie, podczas ostatniej akcji Oddział Klubu HDK Legion Porębska Kropelka Legionu.
 
Mobilna akcja została przeprowadzona 14 lipca. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 39 osób, ale krew udało się oddać krew 30 osobom (21 mężczyznom i 9 kobietom), 2 osoby oddały krew po raz pierwszy. W sumie „popłyneło” 13,5 litra krwi. Warto zaznaczyć że to najwięcej donacji na akcjach dotychczas organizowanych przez nasz oddział. Dla porównania w grudniowej akcji w Porębie krew oddało 20 osób.
Podobnie jak we wcześniejszych akcjach, szereg organizacji i instytucji przyłączyło się, aby wspólnie promować honorowe krwiodawstwo. Serdecznie dziękujemy za przekazane gadżety dla krwiodawców i szerzenie informacji o tym wydarzeniu partnerom m.in. powiatowi wyszkowskiemu, gminie Brańszczyk, Lokalnej Grupie Działania „Równina Wołomińska”, parafia św. Barbary w Porębie, OSP Poręba, Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku , Skansenowi im. M. Żywirskiej w Brańszczyku, „Wyszkowiakowi” i „Nowemu Wyszkowiakowi”. Dziękujemy tym, którzy zorganizowali poczęstunek dla krwiodawców, tj. Kołu Gospodyń Porębianki, KGW z Dudowizny „Sami Swoi” i Piekarni Ponichtera w Białymbłocie. Miłym prezentem dla krwiodawców był też voucher uprawniający do 20% rabatu w Pizzeria Wilczy Smak Brańszczyk oraz Wilczy Rock Brok.
Akcja została zorganizowana w ramach realizacji dwóch zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia pn. „Twoja kropla, ratuje życie i zdrowie innym – edukacja na imprezach plenerowych  oraz przeprowadzenie mobilnych akcji krwiodawstwa w powiecie wyszkowskim” oraz „Twoja kropla ratuje życie i zdrowie innym – edukacja i akcje krwiodawstwa w gminie Brańszczyk”.
Najbliższa mobilna akcja z naszym oddziałem 12 sierpnia w Zabrodziu.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość