BRAŃSZCZYK: Radni obniżyli wynagrodzenie wójta. Deklarują obniżenie swoich diet

Powiat

BRAŃSZCZYK: Radni obniżyli wynagrodzenie wójta. Deklarują obniżenie swoich diet

21.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Gminy Brańszczyk
Do wysokości 16.615 zł brutto Rada Gminy Brańszczyk obniżyła wynagrodzenie wójta Wiesława Przybylskiego. Jednocześnie radni zapowiadają obniżenie swoich diet.
 
Zgodnie z przepisami, wynagrodzenie zasadnicze wójta gminy do 15 tys. mieszkańców maksymalnie może wynosić 10.250 zł brutto, maksymalny poziom dodatku funkcyjnego – 3.150 zł brutto. I takie też było dotychczas wynagrodzenie Wiesława Przybylskiego. Do tego otrzymywał dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę.
Na początku każdej kadencji rada gminy ponownie decyduje o wysokości wynagrodzenia wójta, nawet jeśli funkcję tę nadal pełni ta sama osoba. Na ostatniej sesji radny Grzegorz Kruszewski złożył wniosek formalny o przyjęciu niższych niż dotychczas składników wynagrodzenia wójta. - Kwoty zostały wypracowane na spotkaniu roboczym rady gminy - dodał.
I tak, zgodnie z wnioskiem, na wynagrodzenie Wiesława Przybylskiego będzie składało się:
wynagrodzenie zasadnicze - 8.650 zł
dodatek funkcyjny – 2.800 zł
dodatek specjalny - 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (3.435 zł)
dodatek za wieloletnią pracę - 20% od płacy zasadniczej (1.730 zł)
W sumie - 16.615 zł brutto.
Za taką wysokością wynagrodzenia zagłosowało 12 radnych: Adam Błoński, Paweł Bralewski, Joanna Klimek, Sławomir Kraszewski, Grzegorz Kruszewski, Grzegorz Kulesza, Waldemar Pakieła, Andrzej Rosiński, Andrzej Skłucki, Michał Stankiewicz, Joanna Szydlik, Marlena Wóltańska.
Od głosu wstrzymali się: Sławomir Gałązka, Jadwiga Uchal, Jadwiga Wyszyńska.
To nie koniec obniżek wynagrodzenia samorządowców. - Przed najbliższą sesją nowa komisja finansów przygotuje projekt uchwały dotyczący obniżenia diet dla całej rady gminy - zapowiedział Grzegorz Kruszewski.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

W Budżecie Obywatelskim Mazowsza można głosować na projekt Pikniki ekologiczne dla mieszkańców Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

W sobotę 25 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku świętowali 60-lecie swojej jednostki. Były odznaczenia, wyróżnienia, strażacki poczęstunek. Uroczystość na kwadrans przerwał silny deszcz, ale potem wszystko odbywało się zgodnie z planem.Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które celebruje zarówno nasze bogate dziedzictwo, jak i niezłomną determinację oraz poświęcenie wszystkich, którzy w ciągu tych lat oddali swe serca dla dobra społeczności – podkreślił dh Adrian Urbaniak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rozpoczął się sezon na basenie

DŁUGOSIODŁO: Rozpoczął się sezon na basenie

W pierwszy weekend wakacji rusza odkryty basen w Długosiodle. Czynny będzie codziennie w godz. 11-19.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

Rower - pojazd tak popularny, że nie wydaje się niczym nadzwyczajnym. Od XIX w. przeszedł jednak niesamowitą ewolucję, a wynalazcy dwoili się i troili, by z „maszyny do biegania” uczynić pojazd łatwy w użytkowaniu, praktyczny i bezpieczny. Początki roweru łatwe nie były, o czym mogli przekonać się uczestnicy pikniku rodzinnego „Rowerem do historii”, na który 2 czerwca zaprosiła Gmina Rząśnik. Przejechać się bicyklem - to fajna przygoda.
zobacz więcej