BRAŃSZCZYK: Powierzamy ci naszą parafię (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Powierzamy ci naszą parafię (FOTO)

13.07.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Wierni parafii Białebłoto-Kobyla w niedzielę 11 lipca powitali nowego proboszcza ks. Andrzeja Polakowskiego. – Powierzamy ci naszą parafię, czuj się w niej gospodarzem – zwrócili się do niego parafianie.
 
Ks. Andrzej Polakowski przyjechał z Ciechanowca, gdzie był proboszczem parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu. Jego stanowisko objął ks. Tomasz Tymiński, który 4 lipca pożegnał się z parafią w Białymbłocie-Kobyla. 
Liturgiczne, uroczyste wprowadzenie proboszcza Andrzeja Polakowskiego odbyło się w minioną niedzielę. Do wspólnoty parafialnej wprowadził go przedstawiciel Biskupa Łomżyńskiego – dziekan ostrowski ks. Mirosław Mierzejewski, który czuwał nad przebiegiem uroczystości zgodnie z obowiązującym ceremoniałem. 
Nowego proboszcza jako pierwsi powitali uroczyście wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski oraz radni gminni z tego terenu Tadeusz Kruszewski i Andrzej Skłucki. 
- Dziś mamy dużo łatwiejsze zadanie, łatwiej jest przywitać niż żegnać – przyznał sołtys Waldemar Pakieła, który wypowiadał się w imieniu wszystkich sołectw parafii. – Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty – życzył. – Zapewniamy cię, że możesz na nas liczyć, na naszą pomoc. 
Reprezentująca społeczność szkoły w Białymbłocie dyr. Katarzyna Bloch dodała: – Nowa parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania i zadania. To wszystko przed księdzem.  
- W życiu każdej parafii są wydarzenia szczególne i ważne, takim wydarzeniem jest dzisiejsze powitanie ciebie, księże proboszczu Andrzeju – zwróciła się do kapłana przedstawicielka Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa Ewa Kulasińska. – Ufamy, że ster, który przejąłeś, jest w mocnych ojcowskich dłoniach, że bezpiecznie będziesz nas wiódł ku zbawieniu, że nie zabraknie ci wyrozumiałości dla naszych problemów i trosk. Powierzamy ci naszą parafię, czuj się w niej gospodarzem.
- Zbieracie się dzisiaj w waszej świątyni, aby pozdrowić, przywitać w parafii waszego nowego proboszcza – kontynuował ceremoniał wprowadzenia ks. dziekan. – Wasza tu obecność jest znakiem gotowości do współpracy z nowym proboszczem w służbie budowania Bożego Królestwa w waszej parafii. 
– Co robimy w kościele, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z tego, że jesteśmy w tej wspólnocie? - w homilii ks. Andrzej postawił wiele ważnych i raczej niewygodnych pytań. Podkreślił, że każdy musi pracować nad sobą. Mówił o tym, że łatwo być chrześcijaninem w kościele, o wiele trudniej poza nim: – A tam potrzebne jest nasze świadectwo, w rodzinie, środowisku pracy, wśród przyjaciół i znajomych. `
Następnie nowy ks. proboszcz sam wyznał wiarę, złożył przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła, podpisał dokumenty, które zostaną przekazane do kurii.
 
Będą starał się robić dobrze swoje
Przed udzieleniem pierwszego błogosławieństwa nowym parafianom powiedział: – Serdecznie dziękuję kapłanom, ks. dziekanowi i ks. Waldemarowi za ich posługę. Wam – zwrócił się do parafin – dziękuję za gorące przyjęcie. Niczego wielkiego wam nie obiecuję. Będę między wami żył i jako kapłan będą starał się robić dobrze swoje. Jeśli będziemy wspólnie razem się modlić i będziemy robić dobrze swoje tu w kościele przy ołtarzu i w naszych domach, i w pracy, będzie dobrze. 
Zapowiedział, że wkrótce odwiedzi swoich parafian: – Poznam się z wami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość