BRAŃSZCZYK pomaga! (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK pomaga! (FOTO)

18.08.2021
autor: Paweł Bralewski
„Krwi nie zastąpi żaden lek” - kolejna mobilna akcja krwiodawstwa organizowana w Brańszczyku przez Oddział Klubu HDK Legion Porębska Kropelka Legionu odbyła się 16 sierpnia. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 27 osób, krew udało się oddać 17 mężczyznom i 5 kobietom, co daje imponujący wynik 9.900 ml krwi. Dziękujemy!
 
Podobnie jak we wcześniejszych akcjach, szereg organizacji przyłączyło się, aby wspólnie promować honorowe krwiodawstwo. Akcja ta została zorganizowana w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Krwi nie zastąpi żaden lek - mobilne akcje krwiodawstwa w gminie Brańszczyk” oraz „Twoja kropla moje życie – spotkania z Porębską Kropelką w powiecie wyszkowskim”. Dzięki środkom pozyskanym w ramach realizacji tych zadań publicznych zakupiono między innymi namiot oraz baner – rollup, które właśnie podczas akcji w Brańszczyku były użytkowane po raz pierwszy. Dla krwiodawców były również dostępne gadżety, m.in. kolorowanki i puzzle dla najmłodszych zakupione ze środków pozyskanych w ramach realizacji tych zadań publicznych z powiatu wyszkowskiego i gminy Brańszczyk, a także inne gadżety pozyskane od różnych instytucji oraz tradycyjnie słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji i szerzeniu informacji o tym wydarzeniu parafii pw. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Klubowi Honorowych Dawców Krwi Legion, Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie, Urzędowi Gminy Brańszczyk, Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Brańszczyka i Trzcianki, GCKSiT w Brańszczyku. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali poczęstunek dla Krwiodawców, tj. Kołu Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku, Kołu Gospodyń Wiejskich w Knurowcu, Piekarni „Wawie” w Brańszczyku oraz Sławomirowi Kraszewskiemu - Sklep Spożywczy „LOBO” z Brańszczyka. Na krwiodawców czekały również gadżety i upominki, które przekazali partnerzy tego wydarzenia, tj. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Urząd Gminy Brańszczyk, Legion HDK i Nadleśnictwo Wyszków. Miłym dopełnieniem akcji był kącik czytelniczy zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku, w którym dyrektor Marta Gołębiewska, w ramach podziękowania, obdarowywała każdego uczestnika akcji dobrą książką.
Porębska Kropelka w ramach działań promujących honorowe krwiodawstwo pojawi się w najbliższym czasie, 29 sierpnia, na dożynkach powiatowych w Zabrodziu, a najbliższe akcje krwiodawstwa organizowane przez nasz oddział to: Długosiodło – 23 września i Zabrodzie - 18 października.
Pamiętajmy też o możliwości oddania krwi podczas akcji mobilnych w Wyszkowie w każdy 1. i 3. czwartek miesiąca.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość