BRAŃSZCZYK: Piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Święta Wojska Polskiego (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Święta Wojska Polskiego (FOTO)

17.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Na obchody Święta Wojska Polskiego oraz piknik sportowo-rekreacyjny gmina Brańszczyk zaprosiła w niedzielę 14 sierpnia.
 
Oficjalna uroczystość odbyła się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańszczyku. We Mszy św. wzięła udział m.in. wojskowa asysta honorowa z Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie. W poczcie sztandarowym znalazła się replika sztandaru 18 Pułku Artylerii Lekkiej, którego żołnierze walczyli zarówno w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. (po jej zakończeniu pułk stacjonował w Ostrowi Maz.), jak i w kampanii wrześniowej 1939 r.
Po mszy złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą bohaterów, uczestników wojny 1920 r. z ziemi brańszczykowskiej.
Z okazji Święta Wojska Polskiego gmina zaprosiła mieszkańców na przystań, gdzie odbył się piknik sportowo-rekreacyjny. Tradycją Brańszczyka są już zawody kajakowe oraz zawody łódką pychówką. Udało się je przeprowadzić, mimo że wokół słychać było burze, a ciemne chmury zapowiadały załamanie pogody.
W zawodach kajakowych wzięło udział 10 drużyn, z których najlepsze okazały się „Cwaniaczki”, czyli Patryk Osowiecki i Paweł Kowalski. II miejsce zajęły „Żubry”: Jerzy Gutowski i Grzegorz Kaflik, III - KRiS: Krystian Mościcki i Sebastian Kurowski.
W zawodach łódką pychówką - trudnych, bo wymagających nie tylko siły, ale i znajomości techniki pływania - od lat rywalizują Stanisław Kowalski i Jan Szymanik. W tym roku panowie podzielili się zwycięstwem. II miejsce zajął Dariusz Bralewski, III - Michał Najmoła. W tym roku po raz pierwszy w zawodach wziął udział syn weterana tych zawodów i budowniczego łodzi, Łukasz Najmoła.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Spróbujemy wyjaśnić i pomóc

SOMIANKA: Spróbujemy wyjaśnić i pomóc

Na sesji rady powiatu 27 listopada była rozpatrywana skarga Wspólnoty Gruntowej Wsi Popowo Kościelne na działalność Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Stanowisko radnych powiatowych było takie samo, jak radnych Rady Gminy Somianka w przypadku skargi tejże Wspólnoty na działalność wójta. Skarga jednogłośnie została uznana za bezzasadną.  Starosta jednak zadeklarował pomoc i zaprosił przedstawicieli wspólnoty na kolejne spotkanie.   
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

Wojewoda Mazowiecki rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy Zabrodzie z dnia 19 stycznia 2017 r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie. Gmina nie będzie się odwoływać od rozstrzygnięcia, ma zamiar uwzględnić uwagi wojewody.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie do wymiany kotłów

DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie do wymiany kotłów

Gmina zachęca do składania wniosków o dofinansowanie wymiany kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą. Choć dotacja wynosi nawet 75% kosztów, zainteresowanie, póki co, jest niewielkie.
zobacz więcej