BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Osiemnasta "Syrenka" (foto)

16.03.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz osiemnasty w gminie, w tym roku 13 marca, odbył się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nim udział 21 uczniów.
 
Przybyłych powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brańszczyku Maryla Puścian. 
- Życzę wam odwagi, proszę nie tremować się; jesteśmy tu po to, żeby was wysłuchać, wesprzeć – zwróciła się do uczestników.
Laureatów wyłoniło jury w składzie: Monika Andrzejewska, Marta Gołębiewska, Danuta Chmielewska i Elżbieta Szczuka. Laureatami zostali i będą reprezentować gminę na finale powiatowym 22 marca: 
klasy 0-III:  I miejsce - Magdalena Karp, SP w Białymbłocie, II – Jan Stoszewski, SP w Turzynie, III – Gabriela Zdziarstek, SP w Trzciance.
klasy IV-VI: I miejsce – Jakub Proć, SP Białebłoto, II – Natalia Uzdowska, SP Poręba, III – Zofia Zalewska, SP Trzcianka
klasy VII i gimnazja: I miejsce – Angelika Zalewska, Gimnazjum w Porębie, II – Mateusz Oleksiak, SP Knurowiec, III – Kamil Zarzecki, Gimnazjum w Brańszczyku. Wyróżnienie: Kamil Hartman, Gimnazjum w Porębie i Natalia Zasłona, Gimnazjum w Brańszczyku.
Przed ogłoszeniem wyników ogólne refleksje i wskazówki dla występujących przekazała przewodnicząca jury, aktorka Monika Andrzejewska. Zwracała m.in. uwagę na dobór repertuaru, dykcję, intonację, zmianę tempa (żeby tekst nie był nudny), ogólną postawę recytatora, delikatny ukłon po zakończeniu utworu.
Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i upominki (album o gminie Brańszczyk, słodycze) i pozowali do wspólnego zdjęcia.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość