BRAŃSZCZYK: Ojcowizna ma nowy plac zabaw (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Ojcowizna ma nowy plac zabaw (FOTO)

11.10.2022
autor: Urząd Gminy Brańszczyk (opr. SB)
W Ojcowiźnie otwarto ukończoną drogę oraz plac zabaw.
 
Budowa dróg w Ojcowiźnie oraz Turzynie to jedna inwestycja. Kosztowała 771.780 zł, przy czym 413.274 zł to kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja objęła budowę jezdni, zjazdów i poboczy.
W Ojcowiźnie na terenie działki gminnej powstał również plac zabaw wyposażony w urządzenia dla najmłodszych dzieci: piaskownicę, bujak, karuzelę, huśtawkę pojedynczą i podwójną, domek ze zjeżdżalnią, a także drewnianą wiatę ze stolikiem i ławkami. Projekt został dofinansowany w kwocie 10.000 zł z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2022”. Planowany jest ponadto montaż siłowni zewnętrznej przeznaczonej do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych, wyposażonej w: orbitrek, rowerek, wioślarza pojedynczego, urządzenie do wyciskania na siedząco, wyciąg górny pojedynczy. Na działce powstaną również 4 miejsca postojowe dla samochodów wykonane z kostki betonowej, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.
W uroczystości wzięli udział księża z parafii w Brańszczyku, wójt Wiesław Przybylski, kierownik referatu ds. inwestycji Cezary Pietrzak oraz skarbnik Katarzyna Kempista, radne Hanna Zagożdżon i Jadwiga Uchal, sołtys Agnieszka Ponichtera, rada sołecka oraz licznie przybyli mieszkańcy.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Zainteresowany zakupem węgla? Zgłoś to gminie

DŁUGOSIODŁO: Zainteresowany zakupem węgla? Zgłoś to gminie

Urząd Gminy Długosiodło przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców zainteresowanych zakupem na preferencyjnych warunkach węgla dla gospodarstw domowych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 listopada i podyktowane są potrzebą dokonania wstępnego rozeznania zapotrzebowania wśród mieszkańców gminy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

To już był dziewiętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 7 stycznia na scenie w remizie OSP w Brańszczyku wystąpiło 18 wykonawców, zespoły i soliści. W finale powiatowym gminę będą reprezentować uczniowie szkół w: Białymbłocie – Magdalena Knap i Samanta Stankiewicz, Brańszczyku – Zuzanna Ginko oraz Turzynie – Katarzyna Siatkowska i Oliwia Sobiewska.
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

BRAŃSZCZYK: Wójt zwolnił zastępcę

Z dniem 21 marca wójt Wiesław Przybylski zwolnił ze stanowiska zastępcy wójta Marka Zdziarstka. „Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie” – napisał wójt w zarządzeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej 26 marca. Podano w nim dwie przyczyny zwolnienia. Pierwszą jest fakt, że Marek Zdziarstek nie zaprzestał działalności gospodarczej, a jedynie ją zawiesił. Drugą – „podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym”. Jak dowiedzieliśmy się od wójta, nie zamierza na razie powoływać nowego zastępcy.
zobacz więcej