BRAŃSZCZYK: Obowiązek złożenia nowej deklaracji w sprawie odbioru śmieci

Powiat

BRAŃSZCZYK: Obowiązek złożenia nowej deklaracji w sprawie odbioru śmieci

01.02.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 lutego w gminie Brańszczyk obowiązują nowe stawki za odbiór śmieci. Ponieważ weszła w życie nowa metoda naliczania opłaty, mieszkańcy mają obowiązek złożenia w gminie nowych deklaracji!
 
Jak już informowaliśmy, od 1 lutego stawka jest naliczana od osoby, ale w zależności od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość:
gospodarstwa, które zamieszkuje od 1 do 4 osób - 27 zł miesięcznie za osobę
gospodarstwa, które zamieszkuje 5 osób i więcej - 23 zł miesięcznie za osobę
Zwolnienie za kompostowanie opadów wynosi 3 zł miesięcznie od osoby.
Obowiązują kwartalne terminy płatności: do 15 marca danego roku za I kwartał (opłatę za styczeń 2023 r. należy wnieść w kwocie takiej, jaka obowiązywała w roku ubiegłym), do 15 czerwca za II kwartał, do 15 września za III kwartał, do 15 listopada za IV kwartał.
Zmiana metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wiąże się ze zmianą wzoru deklaracji o wysokości opłaty. Wszyscy właściciele zamieszkałych nieruchomości są zobowiązani do złożenia deklaracji na nowym wzorze, obowiązującym od 1 lutego 2023 r. W deklaracji należy określić ilość osób zamieszkujących nieruchomość ze wskazaniem odpowiedniej stawki opłaty. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe! Właściciele nieruchomości, którzy nie wypełnią tego obowiązku, zostaną wezwani do złożenia deklaracji w terminie 14 dni od daty otrzymania wezwania.
Deklarację można złożyć osobiście, wysłać pocztą, zostawić w skrzynce podawczej na zewnątrz budynku urzędu gminy lub wysłać w postaci elektronicznej poprzez elektroniczną skrzynkę ePUAP.
Druki dostępne są na urzędowej stronie internetowej.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pisarze odwiedzili szkoły (foto)

BRAŃSZCZYK: Pisarze odwiedzili szkoły (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku obchodzi 70. urodziny. Z tej okazji przygotowała kilka ciekawych propozycji. W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprosiła uczniów szkół podstawowych, podobnie jak w roku poprzednim, na spotkania autorskie. W ciągu dwóch tygodni nasze szkoły odwiedziło czterech autorów i ilustratorka książek. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Rodzinne Kolędowanie 2019 (foto)

ZABRODZIE: Rodzinne Kolędowanie 2019 (foto)

Aż 24 grupy wzięły udział w rodzinnym kolędowaniu, na które 13 stycznia zaprosili, po raz czwarty, Arkadiusz Redlicki, prezes stowarzyszenia „Bractwo Zabrodzkie” i ks. Andrzej Rybicki, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Niegowie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej