BRAŃSZCZYK: Nakrętki od serca do serca

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nakrętki od serca do serca

07.06.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Od niedzieli 6 czerwca trwa zbiórka nakrętek dla mieszkańca Gminy Brańszczyk Dawida Kępki, chłopca od urodzenia częściowo sparaliżowanego. Serce na nakrętki stoi przed budynkiem poczty, w centrum Brańszczyka.
 
Pojemnik w kształcie serca na nakrętki ufundowali mieszkańcy sołectwa Brańszczyk, przeznaczając na to środki z funduszu sołeckiego. 
 
Wrzucamy plastikowe nakrętki, oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów (posiadają je, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku). Nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen.
Zbieramy zatem zakrętki z plastikowych butelek, zakrętki po nabiale czy soku w kartonie, różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących. Nadają się także pojemniki po Kinder -Niespodziankach czy plastikowe dozowniki.
Wolontariusze je segregują, ważą i przekazują firmie recyklingowej. Ta przelewa na konto np. fundacji i konkretnej zbiórki równowartość finansową za dostarczone zakrętki. Za te pieniądze mogą być zakupione wózki inwalidzkie, protezy czy innego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny.
Następnie zakrętki przetwarzane są na granulat, z którego mogą powstać np. kolejne zakrętki, torby, doniczki, obudowy do komputerów, opakowania, łopaty do śniegu i wiele innych użytecznych przedmiotów.
(niepełnosprawni.pl)
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość