BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

Powiat

BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

04.06.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Podczas niedzielnego spotkania, zorganizowanego 27 maja w szkole w Brańszczyku przez PiS, z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem padło z sali pytanie o drogę łączącą Udrzynek z Brańszczykiem (tzw. trakt napoleoński). W tej chwili ze względów bezpieczeństwa nie można nią jeździć, bo jest tak zniszczona, zdewastowana, że została zamknięta dla ruchu. – Kiedy będzie zrobiona ta droga – pytał jeden z mieszkańców gminy. Minister obiecał, że zainteresuje się sprawą.
 
Minister Kowalczyk nie znał sprawy, poprosił o wyjaśnienia obecnego na spotkaniu wójta Mieczysława Pękula. Włodarz gminy poinformował, że z powodu budowy S8 ruch został przerzucony na drogę serwisową szer. 6 m. Jednak często dochodzi na niej do różnego rodzaju zdarzeń, ponad 1000 rocznie, cały ruch, także ciężki,  przenosi się wtedy na drogi gminne, które przez to są niszczone. Gminna droga powinna być remontowana z gminnych środków, ale gminy na to nie stać. – Problem jest taki, ze szukamy ze starostą pieniędzy na remont tej drogi– mówił wójt, podkreślając, że Generalna Dyrekcja od tego się odżegnuje, wykonawca – firma Skanska również, wojewoda problem zrozumiał, ale na razie nie ma jasnej odpowiedzi. - Czy minister infrastruktury mógłby mi pomóc  - wójt zwrócił się z tym pytaniem do Henryka Kowalaczyka. 
Minister Kowalczyk po tych wyjaśnieniach uznał, że Generalna Dyrekcja nie powinna się uchylać, uszkodzenia powinny być naprawione, na razie przynajmniej na tyle, by droga znowu była przejezdna. Całkowicie wyremontowana powinna być po zakończeniu inwestycji na S8. – Kolejne drogi niszczą – sygnalizowano z sali - Zainteresuję się sprawą – obiecał Henryk Kowalczyk.
Więcej o spotkaniu z ministrem i nowym programie „Czyste Powietrze” za tydzień.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość