BRAŃSZCZYK: Mieszkańcy uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Mieszkańcy uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości (FOTO)

15.11.2022
autor: GCKSiT w Brańszczyku
Oficjalne uroczystości i spektakl teatralny wykorzystujący m.in. znane pieśni Legionów złożyły się na gminne obchody Święta Niepodległości.
 
11 listopada władze samorządowe wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej złożyły kwiaty pod pomnikami w Białymbłocie oraz w Porębie. Centralne obchody tego dnia skupione były w Brańszczyku, gdzie o godz. 12 poczty sztandarowe, władze samorządowe i mieszkańcy spotkali się na wspólnej Mszy św. za Ojczyznę. Następnie złożono kwiaty przy pomniku Stanisława Pomian-Srzednickiego oraz pod pomnikiem żołnierzy wojny 1920 r. na cmentarzu parafialnym.
13 listopada, w niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Brańszczyk w sali OSP w Brańszczyku spotkali się na spektaklu pt. „Korpo i Tradycja”. Aktorzy Krakowskiego Teatru Komedia: Aneta Gierat, Jakub Reizer, Maciej Luśnia, Marek Wolny, Jan Korwin-Kochanowski przedstawili sztukę w reżyserii: Jarosława Witaszczyka. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Na wszystkich uczestników gminnych obchodów czekały piękne kotyliony wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich Turzyniacy z Turzyna. Organizatorami obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Brańszczyk byli Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku oraz Gmina Brańszczyk.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie