BRAŃSZCZYK: Maseczki dla Białychbłot (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Maseczki dla Białychbłot (foto)

17.04.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Szkoła w Białymbłocie wystąpiła z inicjatywą szycia bezpłatnych maseczek dla mieszkańców Białychbłot. Od piątku do odebrania było już ponad 500 gotowych maseczek. 
 
„Drodzy uczniowie, drodzy rodzice! Pragniemy podjąć się szycia maseczek dla mieszkańców Białychbłot. Jeżeli ktoś z Was posiada maszynę do szycia, którą mógłby wypożyczyć, oraz materiał (bawełniany), który chciałby na ten cel podarować, prosimy o kontakt ze szkołą” – taki post znalazł się na szkolnym facebooku 8 kwietnia. A tydzień później było gotowych już ponad 500 maseczek. Pracę nad nimi można na bieżąco śledzić na facebooku. Inicjatywa dyrekcji i pracowników szkoły spotkała się z bardzo dobrym odbiorem społecznym. 
- Mieszkańcy przynoszą materiały, pożyczyli nam maszyny do szycia. Maseczki szyją dla nas nawet w sąsiedniej gminie Długosiodło – nie kryje zadowolenia dyrektor szkoły Katarzyna Bloch. – Zaangażowali się mieszkańcy, uczniowie i ich rodzice. Dzwonią radni, zbierają pieniądze. 
Radni koalicyjni przekazali materiał na maseczki. Trzech członków z Klubu Aktywni Radni nie tylko dostarczyło materiał na maseczki, ale także w trosce o samopoczucie pracujących przynoszą „coś na ząb”, kawę, herbatę, ciasta. 
- Fajnie, że taki życzliwy odbiór – cieszy się pani dyrektor. – Dziękujemy. 
Informuje, że maseczki będzie można odbierać (do wyczerpania zapasów) od piątku – w sklepach i od godz. 11 w szkole, na razie po dwie na rodzinę. Akcja szycia maseczek trwa.
 

Gminna akcja szycia maseczek

Masz maszynę do szycia? Chcesz pomóc? – Gminny Dom Kultury i Urząd Gminy zachęcają do udziału w akcji szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy! Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia jest obowiązkowe. 
Organizatorzy akcji dostarczają potrzebne materiały. Osoby chętne do szycia maseczek proszone są o kontakt (tel. 29 679-40-45). 
1200 skrojonych maseczek przekazało 14 kwietnia do urzędu gminy Koło Łowieckie Dzik w Brańszczyku. Dodatkowe materiały, potrzebne do uszycia łącznie 2000 maseczek, zakupił urząd, który wszystko przekazał koordynatorowi akcji – Gminnemu Domowi Kultury. 
Do akcji szycia maseczek, które będą rozdawane bezpłatnie mieszkańcom, przystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich – Kolorowe Babeczki, Klub Seniora, Nadbużanki, Porębianki oraz stowarzyszenie „Turzyńska Seniorada”.
10 kwietnia 1700 maseczek przekazali Józef Jankowski, sołtys wsi Budykierz oraz prof. Michał Marczak. Otrzymają je bezpłatnie najbardziej potrzebujący mieszkańcy gminy – od środy 15 kwietnia maseczki przekazują im sołtysi i sołtyski. „Takie gesty są budujące, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za regularne wspieranie osób w potrzebie” – czytamy na gminnym facebooku.
 
Podziękowania za bezinteresowny gest otrzymała również firma Miletis z Turzyna, która przekazała 10 kwietnia do urzędu gminy 100 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, a 14 kwietnia jeszcze 150 litrów płynu do dezynfekcji rąk. 
Płyny zostaną przekazane instytucjom z terenu gminy, które „w tym trudnym czasie starają się pomóc tym najbardziej potrzebującym”.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość