BRAŃSZCZYK:  Mądrość tkwi nie tylko w WiFi (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Mądrość tkwi nie tylko w WiFi (foto)

19.07.2019
autor: MG
Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla najmłodszych czytelników wakacyjne atrakcje. Jedną z nich było przedstawienie ,,Prastara książnica – skarb i tajemnica... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi" przygotowane przez aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”. 
 
Do zaginionej wyspy, na której ukryty jest skarb, wraz z piratką Kirą dotarli uczestnicy „Wakacyjnej Akademii Bibliomaniaka”. Jak sobie tam poradzić bez WiFi? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Z pomocą przybywają nowi znajomi – Kangur i Tygrys. Prowadzą piratkę do Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Ten przekazuje jej pewną zagadkę. Na papirusie znajduje się napis „książnica”. Co oznacza? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb? Na wszystkie te pytania, wspólnie z dziećmi, znaleźli odpowiedzi bohaterowie historii. 
Bajka promuje czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu w sposób, który dostarczył młodym widzom wielu emocji, odrobinę strachu i wielką dawkę radości. 
Po przedstawieniu aktorzy zaprosili uczestników do udziału w animacjach. Artyści gościli również w Filiach Bibliotecznych w Nowej Wsi i Porębie Średniej. 
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość