BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek w Porębie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek w Porębie

14.06.2021
autor: Opr. EB
Kolejna szansa na oddanie krwi w pobliskiej okolicy. Tym razem w Porębie – w poniedziałek 21 czerwca w godz. 9-13. Krwiobus stanie na  parkingu przy kościele w Porębie.  
 
Organizatorami kolejnej akcji z cyklu „Krwi nie zastąpi żaden lek” są: Porębska Kropelka Oddział KLUBU HDK Legion, Gmina Brańszczyk, Parafia pw. św. Barbary w Porębie, Powiat Wyszkowski, Piekarnia Białebłoto, Koło Gospodyń „Porębianki”, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminne Centrum Kultury, Sportu, i Turystyki, Nadleśnictwo Wyszków, OSP Tuchlin, OSP Poręba. 
Jest to zadanie publiczne dofinansowane ze środków publicznych Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Brańszczyk.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Kończy się projekt na bezpłatny internet

RZĄŚNIK: Kończy się projekt na bezpłatny internet

Kończy się czas trwania projektów (jeden kończy się 29 kwietnia, drugi – 27 maja), polegających na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnego szerokopasmowego Internetu. Gmina staje właścicielem sieci, ale jak się okazuje, raczej na tym nie skorzysta. Rozważa wydzierżawienie, wynajęcie lub sprzedaż przynajmniej części posiadanej sieci internetowej. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

Zespół ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika uczestniczył w nagrywaniu  filmu Darii Galant „W jasnym niebie przebywam”, który powstawał w domu-pracowni pisarki Olchowe Łąki w Długosiodle-Folwarku. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

BRAŃSZCZYK: Nawałnica w Tuchlinie (foto)

Najstarsi mieszkańcy wsi nie potrafią nazwać zjawiska meteorologicznego, które 28 maja br. wystąpiło na terenie Tuchlina i Nowych Bud. W ciągu kilku minut widoczność ograniczyła się do 20 cm, nastąpiło gradobicie i wiatr, którego siła powalała z łatwością grube, zdrowe drzewa. Bez względu na to, czy była to potężna nawałnica, czy trąba powietrzna (jak twierdzi większość mieszkańców), skutki wtorkowego załamania pogody odczuli wszyscy mieszkańcy Tuchlina i Bud Nowych. Uszkodzone zostały linie energetyczne, ogrodzenia oraz budynki zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Czy idziemy we właściwym kierunku?

BRAŃSZCZYK: Czy idziemy we właściwym kierunku?

Wójt Wiesław Przybylski na Facebooku gminy zachęca do zapoznania się z „Raportem o stanie gminy za 2020 rok”, który jest opublikowany na stronie internetowej gminy. – Z grubsza omówiłem to, co jest w raporcie, zasygnalizowałem najważniejsze rzeczy – mówił wójt. Raport liczy 118 stron, ilustrowany jest zdjęciami, zawiera wiele tabel, podsumowań, więc rzeczywiście trudno byłoby go zanalizować dogłębnie w ciągu 11 minuty, bo tyle trwa wypowiedź wójta. Jednak mocno dziwi, że zabrakło chociażby krótkiej informacji o sytuacji gminnej oświaty czy poziomu wykonania gminnych inwestycji zaplanowanych przecież na ok. 15 mln zł.
zobacz więcej