BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

31.05.2017
autor: ZSS Brańszczyk
23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z trzech dziedzin: zarys historii Brańszczyka, zabytki i miejsca pamięci narodowej oraz przyroda gminy Brańszczyk.
Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Brańszczyku zostali: I miejsce - Grzegorz Wołyniec, II miejsce - Kamil Majewski, III miejsce - Jarosław Olkowski.
Komisja rozstrzygnęła także Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Mój Brańszczyk”, w którym brali udział uczniowie klas I - III. Laureatami zostali: I miejsce - Piotr Perzan, II miejsce - Rafał Roguski, III miejsce - Sebastian Michalak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali książki pt. „Gmina Brańszczyk - nadbużańskie klimaty”, które ufundował Gminny Dom Kultury w Brańszczyku.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Święta już widać, słychać i czuć (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Święta już widać, słychać i czuć (FOTO)

Najpiękniejsze tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki można było usłyszeć w niedzielę podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Jednocześnie przed Centrum Kultury odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Można też było obejrzeć wystawę tradycyjnych świątecznych pocztówek.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Spór o drogi

ZABRODZIE: Spór o drogi

Katarzyna Tryc (na fot.), sołtys Podgaci, na wrześniowej sesji Rady Gminy prosiła o interwencję w sprawie dróg na terenie jej wsi. Gmina złożyła do wojewody wniosek o wybudowanie tych dróg w ramach schetynówki, czeka na odpowiedź.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

W niedzielę 5 czerwca przy Szkole Podstawowej w Dębinkach bawiono się na jubileuszowym, X Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. W tym roku przypadł również XV Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, w którego ramach wystąpiło ponad 200 przedszkolaków.
zobacz więcej