BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

31.05.2017
autor: ZSS Brańszczyk
23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z trzech dziedzin: zarys historii Brańszczyka, zabytki i miejsca pamięci narodowej oraz przyroda gminy Brańszczyk.
Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Brańszczyku zostali: I miejsce - Grzegorz Wołyniec, II miejsce - Kamil Majewski, III miejsce - Jarosław Olkowski.
Komisja rozstrzygnęła także Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Mój Brańszczyk”, w którym brali udział uczniowie klas I - III. Laureatami zostali: I miejsce - Piotr Perzan, II miejsce - Rafał Roguski, III miejsce - Sebastian Michalak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali książki pt. „Gmina Brańszczyk - nadbużańskie klimaty”, które ufundował Gminny Dom Kultury w Brańszczyku.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jak pięknieje nasza szkoła (foto)

SOMIANKA: Jak pięknieje nasza szkoła (foto)

W Szkole Podstawowej w Woli Mystkowskiej trwa remont elewacji i naprawa opaski gzymsu wokół budynku. Prace wykonuje wybrana w przetargu, z ofertą 184.411 zł, firma MAR-BUD Mariusza Błaszczyka z Gródka Rządowego. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Spróbujemy wyjaśnić i pomóc

SOMIANKA: Spróbujemy wyjaśnić i pomóc

Na sesji rady powiatu 27 listopada była rozpatrywana skarga Wspólnoty Gruntowej Wsi Popowo Kościelne na działalność Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Stanowisko radnych powiatowych było takie samo, jak radnych Rady Gminy Somianka w przypadku skargi tejże Wspólnoty na działalność wójta. Skarga jednogłośnie została uznana za bezzasadną.  Starosta jednak zadeklarował pomoc i zaprosił przedstawicieli wspólnoty na kolejne spotkanie.   
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Historii nie zmienimy, ale możemy zmienić przyszłość (foto)

Tutaj Niemcy chcieli zatracić całą społeczność żydowską, ale tutaj też narodziła się nadzieja. Pamięć o przeszłości jest warunkiem do zbudowania lepszej przyszłości - 5 października mówił Simcha Frielich Najman, potomek jeden z licznych żydowskich rodzin, które przed wojną mieszkały w Długosiodle. W czwartek odsłonięto pomnik upamiętniający ludność żydowską - tysiąc osób, dorosłych i dzieci, wygnanych na początku II wojny światowej. W uroczystości wziął udział m.in. ambasador Izraela w Polsce.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przegląd kolęd będzie, ale zdalnie

DŁUGOSIODŁO: Przegląd kolęd będzie, ale zdalnie

Z powodu epidemii czekają nas wyjątkowe święta Bożego Narodzenia. Wyjątkowy, bo zdalny będzie też organizowany już po raz 21. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
zobacz więcej