BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

31.05.2017
autor: ZSS Brańszczyk
23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z trzech dziedzin: zarys historii Brańszczyka, zabytki i miejsca pamięci narodowej oraz przyroda gminy Brańszczyk.
Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Brańszczyku zostali: I miejsce - Grzegorz Wołyniec, II miejsce - Kamil Majewski, III miejsce - Jarosław Olkowski.
Komisja rozstrzygnęła także Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Mój Brańszczyk”, w którym brali udział uczniowie klas I - III. Laureatami zostali: I miejsce - Piotr Perzan, II miejsce - Rafał Roguski, III miejsce - Sebastian Michalak.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali książki pt. „Gmina Brańszczyk - nadbużańskie klimaty”, które ufundował Gminny Dom Kultury w Brańszczyku.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Z szacunkiem i podziwem dla jubilatów (foto)

ZABRODZIE: Z szacunkiem i podziwem dla jubilatów (foto)

8 par małżeńskich zameldowanych w gminie Zabrodzie świętuje w 2019 roku złote gody, zaś 6 par – diamentowe. Złoci jubilaci otrzymali od Prezydenta RP specjalne medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystości odbyły się w sobotę 26 października.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

Miesięcznik LWG jest dobrem wspólnym mieszkańców Gminy Brańszczyk – napisała w petycji o przywrócenie „Lokalnych Wieści Gminnych” na stronę ww.branszczyk.pl
Maryla Puścian, była dyrektor Gminnego Domu Kultury po tym, jak archiwum miesięcznika znikło ze strony internetowej gminy. „Historii Gminy Brańszczyk nie można usunąć jednym kliknięciem” – napisali w piśmie do obecnego dyrektora GDK członkowie Klubu Zjednoczenie Aktywnych Radnych. Interwencja okazała się skuteczna – jeszcze tego samego dnia, 25 marca, Archiwum LWG było znowu dostępne na stronie internetowej gminy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

Najstarsze pary małżeńskie świętowały swoje jubileusze w sobotę 7 października. - Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem – zauważyła kierownik USC. Tak było i tym razem. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Czekali ponad 20 lat na drogę (foto)

ZABRODZIE: Czekali ponad 20 lat na drogę (foto)

Uroczyste otwarcie drogi gminnej w Przykorach, o którą mieszkańcy starali się ćwierć wieku, odbyło się 20 kwietnia. Widoczna była radość na twarzach mieszkańców, że wreszcie się udało.
zobacz więcej