BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

Powiat

BRAŃSZCZYK: Komunikat Wójta Gminy

11.03.2020
autor: opr. EB
W związku z wydaniem specustawy o przeciwdziałaniu COVID-19, wywołanej koronawirusem, informuję:
- od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
 
Pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. 
Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
Rodzicu, jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, zalecamy, aby dzieci nie pozostawały pod opieką osób starszych. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
- o odwołaniu imprez masowych oraz innych wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników, organizowanych przez Gminę Brańszczyk oraz jej jednostki organizacyjne, 
 
- w tym czasie swoją działalność zawieszają wszystkie instytucje kulturalne działające na terenie gminy Brańszczyk – takie jak Gminny Dom Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich.
 
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. 
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. 
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. 
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie:gov.pl/koronawirus
 
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800-190-590! 
 
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 10 marca w Brańszczyku odbyło się niezwykłe spotkanie, zorganizowane z myślą o paniach. Na zaproszenie wójta Mieczysława Pękula do pięknie przygotowanej na tę okoliczność sali – w romantycznym klimacie, z kwiatami i świecami na stołach – licznie przybyły panie, mieszkanki gminy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

Na spotkanie z okazji 30-lecia samorządu w gminie Brańszczyk, które odbyło się w remizie OSP w Brańszczyku 9 czerwca, Wiesław Przybylski zaprosił swoich poprzedników na stanowisku wójta, przewodniczących rady gminy wszystkich kadencji, a także radnych i sołtysów obecnej kadencji. – I dalej rządźmy, żeby jak najdłużej – życzyła najstarsza stażem pani sołtys, bo wszyscy byli zgodni, że samorząd zmienił gminę na lepsze.
zobacz więcej
Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbyły się w Rząśniku, w niedzielę 28 sierpnia. – Od starostów dożynkowych otrzymaliśmy bochen chleba wypieczony z ziarna, które dojrzewało na tej ziemi, jako wynik współdziałania Stwórcy i rolnika – podkreślił starosta wyszkowski. – Mieszkańcom wsi dziękuję i kieruję słowa uznania i szacunek za wasz trud, za wieńce dożynkowe.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Marszałek wręczył „Pro Masovia” (foto)

ZABRODZIE: Marszałek wręczył „Pro Masovia” (foto)

Podczas sesji Rady Gminy Zabrodzie, 12 listopada, marszałek Adam Struzik trzem samorządowcom – Tadeuszowi Michalikowi, Wiesławowi Gizie i Tadeuszowi Kiszelowi – wręczył medale „Pro Masovia”. – Dziś jest okazja, by podziękować wszystkim ludziom, którzy przez 28 ostatnich lat, a w samorządach powiatowych od 20 lat, pracują na rzecz naszej ojczyzny – podkreślił marszałek.
zobacz więcej