BRAŃSZCZYK: Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa (FOTO)

29.11.2022
autor: Porębska Kropelka
20 osób honorowo oddało krew podczas ostatniej akcji zorganizowanej w Brańszczyku przez Porębską Kropelkę Oddział Klubu HDK Legion. 
 
Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 31 osób, ale udało się to 20, w tym 16 mężczyznom i 4 kobietom. W sumie przelało się 9.000 ml krwi.
Podobnie jak we wcześniejszych wydarzeniach, szereg organizacji przyłączyło się, aby wspólnie promować honorowe krwiodawstwo.
Akcja ta została zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia: „Twoja kropla, ratuje życie i zdrowie innym – edukacja i akcje krwiodawstwa w gminie Brańszczyk.” Dzięki pozyskanym środkom dla krwiodawców były dostępne gadżety, np. breloczki z poszczególnymi grupami krwi, gadżety pozyskane m.in. od gminy Brańszczyk oraz tradycyjnie słodki poczęstunek. Przed ambulansem pojawili się również najmłodsi – grupa przedszkolaków, aby zobaczyć, gdzie można oddać krew i tym samym pomagać innym.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji i szerzeniu informacji o tym wydarzeniu parafii pw. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, powiatowi wyszkowskiemu, gminie Brańszczyk, OSP Trzcianka, OSP Brańszczyk, Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku, „Wyszkowiakowi”, „Nowemu Wyszkowiakowi”, Tubie Wyszkowa.
Dziękujemy tym, którzy zorganizowali poczęstunek dla krwiodawców, tj. kołom gospodyń wiejskich w Brańszczyku, w Knurowcu, ,,Nadbużanki” oraz „Turzyniacy”, Piekarni „Wawie” w Brańszczyku oraz FHU LOBO Sławomir Kraszewski, Pizzerii „Wilczy Smak”, Zespołowi Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
Porębska Kropelka nie zwalnia tępa i w ramach działań promujących honorowe krwiodawstwo pojawi się 4 grudnia (najbliższa niedziela) w kościele w Porębie, aby promować i zachęcać do oddania krwi 12 grudnia (poniedziałek).
Nie bądź obojętny, nie czekaj aż ktoś z twoich bliskich będzie potrzebował krwi. Przyjdź 12 grudnia i podziel się swoją krwią.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość