Powiat

1 / 3

BRAŃSZCZYK: Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy

08.11.2017
autor: Magdalena Mikołajewska, fot. GDK
W niedzielne południe 22 października odbył się Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy, zorganizowany po raz czwarty. Tuż po 11.00 sprzed Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku 20 rowerzystów, nie zważając na chłodną aurę, wyruszyło w stronę skweru Jana Pawła II. 
Tam w skupieniu odwiedziliśmy trzy dęby. Pierwszym był dąb Karol, posadzony na pamiątkę Ojca Świętego Jana Pawła II, kolejnym – Lech, upamiętniający Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a trzecim – Stanisław, posadzony na cześć pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Pomian-Srzednickiego. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy w drogę. 
W Starych Budach powitaliśmy pomnikowy dąb, po czym pomiędzy Nowymi Budami a Przyjmami podziwialiśmy dwa okazałe dęby, pomniki przyrody. Nie omieszkaliśmy sfotografować ich wspaniałych koron i konarów. 
Następnie wśród kolorowych liści podążyliśmy aleją dębową do Knurowca, gdzie powitał nas kolejny, rozłożysty i nietypowy dąbek. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy szerokim leśnym duktem w stronę stanicy Koła Łowieckiego „Dzik”, gdzie czekało na nas ognisko, zorganizowane przez GDK. Można było się ogrzać i skosztować przepysznej kiełbaski, by po posileniu się i zregenerowaniu sił z uśmiechem móc wyruszyć w drogę powrotną. 
Gminny Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom rajdu i zaprasza na kolejne tematyczne rajdy rowerowe. Do zobaczenia na szlaku. 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość