BRAŃSZCZYK: Gmina przyjmuje wnioski o zakup węgla

Powiat

BRAŃSZCZYK: Gmina przyjmuje wnioski o zakup węgla

07.11.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 7 listopada w Urzędzie Gminy w Brańszczyku przyjmowane są wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego na potrzeby własne gospodarstw domowych.
 
Wnioski można składać w kancelarii urzędu (pok. nr 5, parter) lub drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP. W przypadku złożenia wniosku drogą elektroniczną, wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.
Wójt przypomina, że zgodnie z ustawą, gospodarstwo ma prawo zakupić wskazany materiał opałowy po preferencyjnej cenie nie większej niż 2.000 zł brutto za tonę (maksymalnie 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.).
Wnioski można pobrać ze strony internetowej Gminy Brańszczyk.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

Pierwsze sołeckie zebranie wyborcze odbyło się 28 marca, ostatnie zaplanowano na 28 kwietnia. Przypomnijmy, że według nowych zasad, kandydat na sołtysa musi najpierw być zgłoszony w urzędzie gminy z listą popierających go minimum 5 mieszkańców sołectwa. Kandydaci do rady sołeckiej zgłaszani są podczas zebrania. Jak dotąd frekwencja na zebraniach nie jest wysoka (od 11,6% do 38%).
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada w remizie OSP w Brańszczyku odbyła się wieczornica patriotyczna ,,Wyśpiewajmy razem historię”, przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Radni radnych pouczają

BRAŃSZCZYK: Radni radnych pouczają

Radni na sesji 14 stycznia przyjęli, niejednomyślnie, budżet gminy na 2021 rok. Jeden z dwóch radnych, który śmiał zagłosować przeciw, człowiek młody wiekiem, ale posiadający własne zdanie, otwarcie prezentujący swoje poglądy został poddany krytyce. Próbowano go zawstydzić i sprowadzić na właściwą, zdaniem starszych i bardziej doświadczonych, drogę. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Noc Muzeów w kręgu ginących zawodów (FOTO)

ZABRODZIE: Noc Muzeów w kręgu ginących zawodów (FOTO)

Po dwuletniej pandemicznej przerwie w niegowskim zabytkowym młynie, 14 maja, odbyła się impreza w ramach Nocy Muzeów. Organizator – Bractwo Zabrodzkie - pod hasłem „W kręgu ginących zawodów” przygotował wiele atrakcji, m.in. warsztaty, wystawy, pokazy, grę terenową, pieczenie chleba, podpłomyków i pizzy.
zobacz więcej