BRAŃSZCZYK: Finał Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Finał Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa (FOTO)

18.05.2023
autor: kom. Damian Wroczyński
W Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku, w czwartek 18 maja, odbył się finał drugiej edycji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 
Wiosna to pora roku, która sprzyja wyjazdom, podróżom, wędrówkom i innym aktywnościom w plenerze. Wszyscy chętnie korzystamy z ładnej pogody i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okres ten, w którym obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy, sprzyja refleksji nad szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Wyszkowscy policjanci wzięli udział w akcji Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, przeprowadzając liczne spotkania z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu wyszkowskiego. W czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku odbył się finał akcji, połączony z piknikiem.
Głównym celem spotkania była edukacja uczniów związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ponadto poruszone zostały tematy dotyczące przepisów związanych z używaniem hulajnogi elektrycznej, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. Mundurowi apelowali do uczniów o wyobraźnię i przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracając uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli również, jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także udzielili informacji o konsekwencjach i sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą.
W trakcie imprezy na terenie szkoły policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pojazdy wykorzystywane przez polską policję. Zainteresowaniem cieszyły się szczególnie motocykle.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość