BRAŃSZCZYK: Finał Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Finał Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa (FOTO)

18.05.2023
autor: kom. Damian Wroczyński
W Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku, w czwartek 18 maja, odbył się finał drugiej edycji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 
Wiosna to pora roku, która sprzyja wyjazdom, podróżom, wędrówkom i innym aktywnościom w plenerze. Wszyscy chętnie korzystamy z ładnej pogody i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okres ten, w którym obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy, sprzyja refleksji nad szeroko pojętym bezpieczeństwem.
Wyszkowscy policjanci wzięli udział w akcji Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, przeprowadzając liczne spotkania z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu wyszkowskiego. W czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku odbył się finał akcji, połączony z piknikiem.
Głównym celem spotkania była edukacja uczniów związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ponadto poruszone zostały tematy dotyczące przepisów związanych z używaniem hulajnogi elektrycznej, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. Mundurowi apelowali do uczniów o wyobraźnię i przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracając uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli również, jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także udzielili informacji o konsekwencjach i sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą.
W trakcie imprezy na terenie szkoły policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pojazdy wykorzystywane przez polską policję. Zainteresowaniem cieszyły się szczególnie motocykle.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Trzeba zadbać o to, co znajduje się w ewidencji

SOMIANKA: Trzeba zadbać o to, co znajduje się w ewidencji

Radni na ostatniej sesji podnieśli podatki o zapowiadany poziom inflacji (6%). W tej sprawie głos zabrała jedna z mieszkanek, która uważa, że podatki od nieruchomości w gminie i tak są wysokie. Chciała wiedzieć, w jaki sposób są wyliczane. – Sposób opodatkowania zależy od tego, jak w ewidencji gruntów i budynków zapisana jest dana nieruchomość - odpowiedział wójt.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gratka dla melomanów (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Gratka dla melomanów (FOTO)

W niedzielę 1 sierpnia na scenie Centrum Kultury wybrzmiały najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej i operetkowej oraz przeboje musicalowe. Koncert z cyklu „Parkowa Fiharmonia” wyjątkowo zorganizowano w sali widowiskowej ze względu na prognozę pogody. Wszyscy melomani dotarli jednak bez problemu na zapowiedziane wydarzenie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

W niedzielę 5 czerwca przy Szkole Podstawowej w Dębinkach bawiono się na jubileuszowym, X Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. W tym roku przypadł również XV Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, w którego ramach wystąpiło ponad 200 przedszkolaków.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny konkurs „Moja Ojczyzna” (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny konkurs „Moja Ojczyzna” (foto)

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest szczególną okazją do realizowania wychowania patriotycznego dzieci. W związku z tym 12 listopada w grupie 5-latków, a 13 listopada w grupie 3-4 latków w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle został przeprowadzony konkurs patriotyczny wiedzy o Polsce „Moja Ojczyzna”.
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom