BRAŃSZCZYK: Festyn nad rzeką (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Festyn nad rzeką (foto)

15.08.2016
autor: Ewa Elward
Kolejna, coroczna sierpniowa impreza przy promie za nami. Festyn Sportowo-Rekreacyjny odbył się w niedzielę 14 sierpnia przy przeprawie promowej, jak co roku przeprowadzono zawody sportowe i urządzono potańcówkę. 
W tym roku były to już XVIII Gminne Zawody Kajakowe oraz IX Mazowieckie Zawody Łódką Pychówką o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrody przyznawano za pierwszych sześć miejsc, były nimi: piła spalinowa, leżak, podkaszarka elektryczna, krzesła wędkarskie, namioty, śpiwory, rozkładany fotel. Zawody sędziował Marek Rozenek, przeprowadzali je pracownicy Gminnego Domu Kultury. O bezpieczeństwo na wodzie dbali strażacy z Brańszczyka, członkowie wyszkowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego i ratownik. 
W zawodach kajakowych udział wzięło 8 osad. Pierwsze miejsce zdobyli Jan Szymanik i Michał Michalski (Brańszczyk), II – Patryk Osowiecki i Patryk Kowalski (Budy Stare, Brańszczyk), III – Rafał Kowalski i Janusz Kowalski (Nowy Brańszczyk), IV – Paweł Błoński i Piotr Jechna (Brańszczyk), V – Łukasz Masiak i Kamil Buźniak (Wyszków), VI – Krzysztof Zyśk i Karolina Rozenek (Turzyn, Wyszków). Płynęli także Tomasz Rosiński i Piotr Rosiński (Warszawa) oraz Karol Gałązka i Michał Stroczyński (Brańszczyk, Warszawa). Warto wspomnieć, że Jan Szymanik triumfuje już po raz 14. w tych zawodach.
Swoich sił w kierowaniu łódką pychówką spróbowało 5 panów. Mieli trudne zadanie, musieli przepłynąć wyznaczony dystans, zmagając się z porywistym wiatrem i kamienistym dnem rzeki. I miejsce i puchar z rąk reprezentującego marszałka radnego sejmiku Mariana Krupińskiego otrzymał Stanisław Kowalski z Brańszczyka (2,37), II – Marek Rogalski z Turzyna (2,38), III – Jan Szymanik z Brańszczyka (2,41), IV – Sylwester Kalisz z Kamieńczyka (2,47), V – Norbert Suwałkiewicz z Brańszczyka (2,49).
Festyn to nie tylko sportowa rywalizacja, choć była ona ważna i budziła spore emocje wśród obserwujących i dopingujących uczestników. Na przystań przybyły rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji. Miały do dyspozycji plac zabaw z dmuchawcami, trampoliną, stoiska z lodami, watą cukrową. Starsi chętnie częstowali się daniami serwowanymi przez druhów z Brańszczyka, korzystali z okazji do spotkań i rozmów, z zainteresowaniem śledzili zmagania na rzece, wiele osób z zadowoleniem spędzało czas obserwując przyrodę i korzystając z ciepłej i względnie dobrej pogody. Niewątpliwą atrakcją był występ Dejwa, lokalnego muzyka, który dał energetyczny koncert. Najmłodsi chętnie obejrzeli niezwykły spektakl, przygotowany przez wrocławską Akademię Wyobraźni. Artyści teatru lalkowego wystawili „Księżniczkę na ziarnku grochu”.
Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie imprezy, przybyłym, i zapraszają na przyszłoroczne spotkanie. Odbędą się wtedy jubileuszowe, X Mazowieckie Zawody Łódką Pychówką o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Z tej okazji do puli nagród ma dołączyć coś szczególnego, cennego. Warto zarezerwować sobie czas, by wziąć udział w spotkaniu nad Bugiem.
fot. Ewa Elward, Gminny Dom Kultury
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość