Powiat

1 / 2

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

14.08.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
 
Środowy Festyn z GDK będzie miał charakter sportowo-rekreacyjny. Rozpocznie się o godz. 14. Rozegrane zostaną 19. Gminne Zawody Kajakowe oraz 11. Mazowieckie Zawody Łódką Pychówką o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. O 17.00 – koncert „W harmonii z naturą”, w którym wystąpią regionalni akordeoniści, o 18.00 – koncert duetu akordeonistów Vertim&Mamzel.  
Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 12. Korowód dożynkowy przejdzie do Skansenu imienia Marii Żywirskiej. Po podzieleniu się chlebem, ok. 14.00 obrzęd „Przepiórka” przedstawią Klub Seniora z Brańszczyka i Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista”. Wystąpią zespoły: cygański Patrycja Runo & Gipsy Stars, Werblue, ludowy Rokiczanka, od 20.00 – zabawa taneczna z zespołem Bez przerwy.
A także: degustacja regionalnych potraw przy sołeckich stołach biesiadnych, dla dzieci – plac zabaw i animacje oraz atrakcje pszczelarskie w domu bartnym.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość